آرموو آرموو .

آرموو

۱۱ روش برای یادیگری درس شیمی

شیمی می تواند موضوعی دشوار برای یادگیری باشد، اگر نخواهید آن را به روش صحیح مطالعه کنید. در حالی که هیچ میانبر مخفی برای تسلط یک شبه شما به شیمی وجود ندارد، اما روش های وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا مطالعه صحیحی بر این درس داشته باشید. هنگامی که شما بهترین روش ها را برای مطالعه و آمادگی برای درس می دانید، می توانید بر درک بهتر مفاهیم بیشتر تمرکز کنید.

 


۱)درس ریاضی را به خوبی یاد بگیرید!

تعدادی فرمول و معادله وجود دارد که برای یادگیری شیمی باید آنها را بدانید. اگر نمی توانید نحوه حل معادلات درجه دوم در درس ریاضی را به یاد بیاورید در درس شیمی نیز با مشکل رو به رو می شوید. درس ریاضی و جبر به شما کمک می کنند مشکلات مشابهی که در درس شیمی خود دارید را بهتر حل کنید.

 


۲)حفظ جدول تناوبی

یادگیری عناصر برای موفقیت در درس شیمی ضروری است. درست همانطور که اگر تفاوت بین اعداد را نمی دانید در درس ریاضی با مشکل رو به رو می شوید، یادگیری نحوه خواندن و درک آنچه در جدول تناوبی است، بسیار حیاتی است. همچنین باید یاد بگیرید که درک جدول تناوبی در مفاهیم پیچیده تر درس شیمی چگونه به کار می آیند. برخی از روندهای مهم برای یادگیری عبارتند از:

 


الکترونگاتیو ها

انرژی یونش(یونیزاسیون)

 

شعاع اتمی

 


۴)برای خودتان فلش کارت بسازید

هر زمان که شما یک کلمه یا مفهوم جدید را یاد می گیرید، یک فلش کارت برای آن درست کنید. این روش برای جدول تناوبی و همچنین بسیاری از اصول دیگر فوق العاده است. در هفته چندین بار مرتباً از این طریق مطالب را مرتباً مرور کنید تا اطلاعات تازه در ذهن شما باقی بماند.

 


۵)برای خودتان تکنیک های یادگیری بسازید

هر عنصر را به عنوان نمادی متفاوت مانند سیب یا فوتبال در نظر بگیرید. این نشانه می تواند هر چیزی باشد که می توانید هنگام فکر کردن به این عنصر در ذهن خود تصور کنید. این تکنیک به تعداد زیادی از دانش آموزان کمک کرده است تا در دروسشان موفق تر عمل کنند.

 


۶)ترسیم سه بعدی مولکول ها

برای درک بیشتر درس شیمی بهتر است دانش بصری تان استفاده کنید. شما آموزش دیده اید که کتاب درسی را با ترسیم دو بعدی مولکول ها بخوانید، اما به خاطر داشته باشید که شیمی در دنیای سه بعدی قرار دارد. از یک مدل سه بعدی استفاده کنید یا به ذهن خود آموزش دهید تا هر ساختار مولکولی را به صورت سه بعدی تصویر کند.

 


 

سایت chemtube3d.com می تواند به شما کمک بسیار بزرگی کند. در این سایت تمام مولکول ها به صورت سه بعدی ترسیم شده اند.

 


۷)کتاب های کمک آموزشی ای استفاده کنید تمام فرمول ها و معادلات در آن وجود داشته باشد

برای درک اصول شیمی بهتر است در کنار کتاب های درسی، کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید، کتاب های کمک آموزشی خوب به شما کمک می کنند تا مفاهیم درس شیمی را بهتر یاد بگیرید.

 


۸)فرمول ها را برای خود تفهیم کنید

 

وقتی یک فرمول جدید را یاد می گیرید، برای خودتان سؤالات مربوط به آن را طرح کنید تا مطمئن شوید که مفهوم فرمول را درک کرده اید یا خیر. حفظ فرمول ها به شما کمک نمی کند که آنها را به درستی در آزمایشگاه یا در امتحان ها بکار بگیرید تنها راه شما، درک و تفهیم فرمول ها است.

 


۹)تمرین و اجرای آزمایش

برای درک مفاهیم انتزاعی شیمی  بهترین راه این است که در آزمایشگاه و با انجام مفاهیم به صورت عملی آن را یاد بگیریم. بسیاری از دانش آموزان با تمرینات عملی در آزمایشگاه دروس را بهتر یاد می گیرند، بهتر است انجام این عملیات در کنار معلم و یا متصدی آزمایشگاه انجام شود.

 


۱۰)حداقل یک ساعت در روز را به مطالعه درس شیمی بپردازید

مرور مطالب شیمی به صورت روزانه به درک مفاهیم آن کمک بسیار زیادی می کند. مطالعه شیمی در نظر بسیاری از دانش آموزان کاری ساده به نظر می رسد و معمولا به شب امتجان موکول می شود، این در حالی است که درک معادلات شیمی و حل آن بسیار سخت تر است معادلات درس ریاضی است و نیازمند تمرینات روزانه است.

 


 

مفاهیم شیمی وابسته به یکدیگرند، بنابراین اگر مفهوم یک درس را کاملاً درک نکردید، مفاهیم دیگر را به سختی می توانید درک کنید.

 


۱۱) خلاصه برداری کنید

نوشتن اطلاعات مهم به شما کمک می کند تا آن را بهتر به خاطر بسپارید. اگر کلاس می روید، تمام مفاهیم مهمی که معلمتان می گوید را بنویسید. نکات اصلی را نیز در کتاب درسی خود بنویسید. حتی اگر احساس می کنید آن ها را درک نمی کنید، نوشتن آن به شما کمک می کند تا بعداً آن را به خاطر بسپارید.

 


نکته مهم:به همراه شاگردان زرنگ دروس را مرور کنید

 

دو دست بهتر از یکی است. یادگیری بسیار آسان تر است وقتی یک نفر که مشتاق درس است را همراه خود داشته باشید.  ممکن است او موضوعی را درک کرده باشد که شما نتوانستید به خوبی آن را بفهمید و یا بالعکس، به همین خاطر حضور فردی که به درس خواندن علاقه دارد می تواند به شما در تقویت مفاهیم و درک بیشتر درس کمک کند.

 


۱۱ روش برای یادیگری درس شیمی


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۷:۵۶ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

۱۱ تکنیک برای برنامه ریزی موفق

من واقعا می خواهم آینده ای موفق داشته باشم اما نمی دانم با چه روش هایی می توانم به نتیجه برسم. موفقیت ذاتاً چیزی است که ما برای آن تلاش می کنیم، از دوران تحصیل تا زمانی  که اولین شغلمان را بدست می آوریم. کل این روند به معنای حرکت شما در زندگی است اما چگونگی این حرکت می تواند بر موفقیت های آینده تان تأثیرات بسیار زیادی بگذارد. در این بخش از مجله آرموو نگاهی دارم به ۱۱ روش برای برنامه ریزی موفق.

 


۱)یک مکان آرام برای خودتان پیدا کنید

قدم اولیه و مهم برای برنامه ریزی دقیق آینده این است که شما بتوانید مکانی را پیدا کنید که به دور از تمام مزاحمت های و حواس پرتی ها با آرامش کامل بتوانید بهترین مسیر را برای خود انتخاب کنید.

 


 

فکر کردن درباره آینده موفق امری ضروری است که بدون هیچ گونه حواس پرتی و یا وقفه ای باید انجام شود. قرار گرفتن در یک مکان آرام همچنین به شما کمک می کند تا به تنهایی فکر کنید و هیچ کس دیگری تأثیری بر تصمیمات شما نداشته باشد. این زندگی شماست، بنابراین اگر در این لحظه بر فکر کردن متمرکز شوید، در آینده به موفقیت می رسید.
فکر کنید اهدافی که برای خود ساخته اید، دیگران از شما می خواهند یا واقعا همان چیزی است که تنها وجود شما آن را می طلبد.
۲)فکر کنید که در آینده دقیقا چه انتظاری از خود دارید

 

آیا زندگی آینده ای که برای خودتان می بینید، همان چیزی که دیگران از شما می خواهند؟ چه تغییراتی می خواهید؟ چه چیزی می تواند یک تغییر مهم باشد که خیلی سریع فوراً ایجاد شود؟ پرسیدن سؤالاتی از این قبیل می تواند به شما کمک کند تا خود را بهتر بشناسید و باعث می شود به جای این که برنامه ریزی کورکورانه داشته باشید، افکار خود را منطقی تر کنید.

 


۳) فکر کردن به گذشته را رها کنید

زمانی که می خواهید برنامه ریزی ای برای آینده خود داشته باشید، فکر کردن به گذشته شمارا دلسرد می کند و مانع بزرگی برای رسیدن به اهدافتان می گذارد. اینکه مشا در آینده چه کار هایی کردید که از آن پشیمان و دلسرد و یا خوشحال هستید گذشته و تمام شده است، حالا شما آینده ای پیش رویتان است که می تواند لذت بخش ترین و بهترین دوران زندگی تان شود. موفقیت زمانی به وجود می آید که شما همه افکار منفی و عادات نامناسبتان را رها می کنید و برای کارتان تلاش میکنید.

 


رها کردن گذشته باعث می شود تا آزادانه تر فکر کنید

 


 

ذهن هر فردی همیشه به خاطرات گذشته اش بیشتر علاقه دارد و مدام آن ها را مرور می کند و این کاملا عادی است. زیرا ذهن هر انسان آینده ای که هنوز نیامده و امروزی که در حال سپری است را نمی تواند پیش بینی کند.
فکر کردن به آنچه انجام داده اید در گذشته می تواند شما را به فکر کردن در مورد شکست ها سوق دهد. فکر کردن به گذشته می تواند شما را دلسرد کند. اما نتیجه گیری درست از آنچه که در گذشته انجام داده اید نه تنها شمارا دلسرد نمی کند، بلکه باعث می شود درس های مهمی از آن بگیرید و دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنید.
۴)به دنبال علاقه های طبیعی تان بروید، همان هایی سال ها آن ها را نادیده گرفتید

 

 

اشتیاق به انجام هر کاری باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد هیجان در مسیر موفقیت شما خواهد شد.
 

 


 

اشتیاق و موفقیت کاملاً در هم تنیده هستند. این تنها موضوعی است که می تواند آن شوق و ذوق طبیعی را به شما القا کند و شما را در مسیر سعادت و موفقیت قرار دهد.
بسیاری از افراد معروف دنیا تنها دلیل رسیدن به موفیقتشان را اشتیاق فروان و تلاش بی وقفه کردن می دانند. اشتیاق به هر کرای باعث می شود شما هیچ وقت از آن دلسرد و غمگین نشوید بلکه به مسیرتان با قدرت بیشتری ادامه دهید.
پذیرفتن خطاها، باید گفت هر فردی در طول مسیر زندگی اش کار هایی انجام داده که احساس ناخوشایندی به آن دارد. با پذیرفتن خطاهای گذشته تان می توانید به خوبی از پس آینده تان بربیایید و احساس خوبی به آن داشته باشید.
۵)به خوتان افتخار کنید و بدانید شما خصوصیت هایی دارید که دیگران از آن بی بهره اند

 

این احساس به شما امکان می دهد به طور مداوم کار کنید تا آنچه را که می خواهید در زندگی بدست آورید. اعتماد به نفس و اشتیاق در کنار هم شانس شما را برای رسیدن به موفقیت دوبرابر می کند.

 


 

زمانی که به خودتان افتخار می کنید، اشتیاقتان برای انجام کار مورد علاقه تان بیشتر می شود و برای مقابله با موانع قریب الوقوع مجهزتر هستید.
دیگران متوجه اعتماد به نفس شما خواهند شد وممکن است با دیدن میزان اعتماد به نفس شما در کار فرصت های مناسبی در اختیارتان قرار دهند.
اعتماد به نفس یک نوع ارزشی که شما به خود می دهید و در زمان هایی که از خود یا زندگی تان دلسرد می شوید می توانید با فکر کردن به امید دوباره ای بگیرید.
۶)به ندای قلبتان اطمینان کنید

 

همیشه ندایی درون ما است که می گویند این کار را بکن، تو موفق می شوی، اما گاهی اوقات نقطه مقابل آن نیز وجود دارد و ندایی در درون ما می گوید تو شکست می خوری. این بستگی به ما دارد که حرف کدام گوش دهید. گاهی اسم این تقابل را خیر و شر می دانند. شما باید به حرف ندایی گوش دهید که خیر شمارا می خواهد.

 


۷)برای رسیدن به پیشرفت، یک دفتر برنامه ریزی تهیه کنید

 

پس از برنامه ریزی که انجام دادید، دفتری برای خود تهیه کنید و عملکرد روزانه و یا هفتگی خود را در آن یادداشت کنید. ببنید چقدر از برنامه ریزیتان فاصله گرفتید و یا چقدر نسبت به برنامه تان خوب عمل کردید وبه آن نزدیک شدید.
 

 

این کار باعث می شود شما عملکرد خود را آنالیز کنید و در یک چشم انداز خوب برای بهتر شدن پیشبرد برنامه تان تلاش کنید
می توانید برای ایجاد انگیزه از کار های مثبتی که کرده اید لیستی تهیه کنید و جایزه ای برای خود بخرید

 

 

 

۸) اهداف خود را در جایی قابل مشاهده بگذارید

این ممکن است به شما کمک کند تا هر زمان خانه را ترک یا وارد آن می شوید، بتوانید اهداف خود را مشاهده کنید. دیدن این اهداف روزمره نیز شما را در مسیر صحیح قرار خواهد داد.

 

داشتن یادآوری بصری و ملموس به شما کمک می کند تا یادآوری کنید که آنچه انجام می دهید به اندازه کافی مهم است که دائماً به آن مراجعه کنید.
 

۹) یک حساب پس انداز بسازید و ۲۵٪ از درآمد ماهانه خود را در آن واریز کنید

 

با صرفه جویی در هزینه هایتان می توانید منابع مالی لازم را به اهدافتان اختصاص دهید.  این هزینه می تواند برای خرید لوازم مورد نیاز باشد و یا کلاسهای آموزشی برای آمادگی شغلی یا هر قدم کوچک به سمت موفقیت های بزرگ.

 


۱۰)ببینید چه چیزی در سبک زندگی تان باید تغییر کند

عادات و روش زندگی تان را مورد بررسی قرار دهید و ببینید چه عاداتی شمارا از رسیدن به موفقیت دور می کند. ممکن است عادات و یا روش هایی که از قبل استفاده می کردید بسیار مفید بوده باشند و حالا باید این عادات را گسترش دهید.

 


۱۱)دست به کار شوید

 

هیچ زمانی برای رسیدن به هدف ها و رؤیاهاتان دیر نیست. هر کسی در زندگی اش برای رؤیاها و علاقه مندی هایش برنامه ای نچیند و برای آن ها تلاش نکند حتما پشیمان خواهد شد. باور کنید این ها شعار نیستد، شما مخلوق خداوند هستید و او توانایی انجام هر کاری به مخلوقاتش داده است، پس دست به کار شوید.

 


۱۱ تکنیک برای برنامه ریزی موفق


برچسب: برنامه ریزی، موفقیت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۸:۴۰ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)

۸ روش برای حل مسائل درس جبر و احتمال

در جبر، عملیات (جمع ، تفریق ، ضرب و تقسیم) که روی متغیرها انجام می شود، همانند عملیات انجام شده بر روی اعداد است. با این حال، هنگام انجام این عملیات بر روی مسائل، قوانین متفاوت وجود دارد. با آموختن این قوانین ویژه می توانید به راحتی عبارات جبری را حل کنید. در این بخش از مجله آرموو نگاهی داریم به ۸ روشی که می تواند در حل مسائل درس جبر و احتمال به شما کمک کند.

 


۱)عبارات را با توان مثبت ساده کنید

یک توان به سادگی به شما می گوید که چند بار پایه (تعداد زیاد) را به خودی خود ضرب می کنید.

 


به عنوان مثال: تابع x به توان ۳ رو به x.x تبدیل کنید

توان درجه یک را به پایه ساده تر تبدیل کنید

X به توان صفر را به ۱ تبدیل کنید

 


۲)جمع توان ها، زمانی که دو پایه در هم ضرب شده اند

هنگامی که دو توان را با همان پایه ضرب می کنید، می توانید  توان ها را با جمع کنید.

 


 

این قانون درمورد اعدادی که پایه متفاوتی دارند صدق نمی کند

 


۳)تفریق توان ها، زمانی که دو پایه بر هم تقسیم شده اند

هنگاهی که پایه ها را با هم تقسیم میکنیم توان ها بر هم تفریق می شوند. باید گفت این قانون ذر مورد اعداد که پایه متفاوتی دارند صدق نمی کند.

 


۴)توان خارج از تابع در توان داخل تابع ضرب می شود

زمانی که یک تابع وجود دارد. در این شرایط، شما دو توان را ضرب می کنید و مسئله را به راحتی حل می کنید.

 


۵)مخرج کسر توان دار را منفی کنید

 

شما می توانید از یک توان منفی به عنوان مخالف یک عامل مثبت فکر کنید. از آنجا که یک توان مثبت به شما می گوید چند بار برای تکثیر، یک توان منفی به شما می گوید چند بار تقسیم کنید.

 


۶)ترتیب عملیات

درست مانند هر مشکلی در ریاضیات، یک مشکل جبری باید با دستور عملیات تکمیل شود. شما می توانید از نام اختصاری PEMDAS ، برای کمک به یادآوری پرانتز با توان ضرب، تقسیم، جمع، تفریق استفاده کنید.

 


۷)ساده کردن عبارت

به یاد داشته باشید، فقط درصورتی که توان ها، پایه یکسانی داشته باشند، می توانید ساده سازی را اعمال کنید.

 


۸)حل معادله

زمانی که می خواهید یک  عبارت مجهول را حل کنید باید بخش مجهول را با هم و توان ها را با هم ضرب و تقسیم کنید. توصیه می شود هنگام حل معادلات بخش های مختلف را به صورت جداگانه محاسبه کنید.

 


 

نرم افزار هایی نیز همانند Algebra Calculator نیز وجود دارند که به صورت آنلاین معادلات جبری را حل می کنند. البته استفاده از آن به دانش آموزان توصیه نمی شود و مگر آنکه زمان کافی برای حل معادلات را نداشته باشند. معدلات جبری در عین حال که ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرند، بسیار شیرین هستند و می توانند ذهن شما را برای حل معادلات زندگی آماده کنند.

 


۸ روش برای حل مسائل درس جبر و احتمال


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۵:۵۵ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

نگاهی به تفاوت ها و مزایای بیت کوین و اتریوم

زمانی که پا به دنیای هیجان انگیز ارز های دیجیتال می گذارید،یک سؤال مهم ذهن شمارا درگیر می کند و آن هم این سؤال است سرمایه گذاری در بیت کوین یا سرمایه گذاری در اتریوم منطقی تر است؟! بسیاری از افراد بیت کوین و اتریوم را به اپل و ماکروسافت شباهت می کنند، زیرا به لحاظ کارایی هر دو در یک سطح قرار دارند اما اهداف هر کدامشان متفاوت است. سایر ارز های دیجیتال به گونه ای شبیه به اتریوم و بیت کوین هستند، به طور مثال لایت کوین شبیه به اتریوم است و نئو NEO شبیه به بیت کوین.

 


مقایسه کلی  بیت کوین و اتریوم

 

زمانی که به عملکرد و کارکرد بیت کوین و اتریوم نگاه می کنید متوجه می شوید که این دو با اهداف بسیار متفاوتی ساخته شده اند. با این حال، وقتی به آمار بازار آنها نگاه می کنید ، تفاوت های کمی وجود دارد، میزان سرمایه بازار بیت کوینb 147.3 دلار است در حالی که سرمایه بازار اتریومb 84.2 است. در این بخش نگاهی داریم به ویژگی های هر کدام از این ارز های دیجیتال:

 


بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ساخته شد و به عنوان اولین ارز دیجیتال و اولین ارزی که دارای فناوری پیچیده ای به نام بلاک چین بود شناخته می شود.

بیت کوین با هدف حذف نظارت های دولتی و رفع دردسر های بانکی برای نگه داری پول به وجود آمده

برای نگه داری از ارز دیجیتال بیت کوین نیاز به شخص ثالث و یا بانک وجود ندارد.

مورد استفاده برای معاملاتی مانند خرید کالا / خدمات یا دریافت پول

به راحتی می توان آن را به پول نقد تبدیل کرد

 

زمان انجام معاملات و مبادلات از بلاک چین بسیار سریع است

 


اتریوم

در سال ۲۰۱۵ ساخته شد

برنامه ریزی برای قرار داد های معاملات هوشمند

قراردادهای هوشمند آن، نیاز شخص ثالث را در بسیاری از سیستمها، و نه فقط سیستمهای مالی، برطرف می کند

اتریوم بستر مناسبی را برای ساختن برنامه های با قرارداد هوشمند (معروف به (dApps فراهم می کند.

این برنامه یک زبان برنامه نویسی به نام Solity برای ساخت dApps فراهم می کند

حجم معاملات در آن ۲.۴ میلیون دلار در هر ۲۴ ساعت است

مبادلات در اتریوم تنها چند ثانیه به طول می انجامد

 

قراردادهای هوشمند ابزاری غیرمتمرکز است. در نبرد Ethereum  و Bitcoin ، اتریوم کسی بود که قراردادهای هوشمندی را به جهان معرفی کرد. با قراردادهای هوشمند، می توانید شرایطی ایمن را برای مبادلات خود انجام دهید.

 


بلاک چین

blockchain یک دفترچه عمومی توزیع شده است، می توانید یک صفحه گسترده اکسل را تصور کنید که در آن هر یک از بلوک ها داده های مربوط به معاملات را در بر می گیرند و از یک ظرفیت ثابت و برابر برخوردار هستند. بلوک ها با استفاده از تکنیک های رمزنگاری اضافه می شوند که امکان هک کردن آن را به صفر می رساند و باید گفت هر چه تعداد بلوک ها بیشتر می شود بلاک چین ایمن تر می شود.

 


نتیجه گیری

بیت کوین و اتریوم اهداف بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند.

 


بیت کوین:

 

این سرویس به عنوان یک فروشگاه شگفت انگیز و با ارزش است، همه سکه های بیت کوین از طریق کاربر با کاربر  مورد معامله قرار می گیرند و هیچ شخص ثالثی حتی برآن نظارت نمی تواند بکند.

 


اتریوم:

هدف اتریوم این است که برنامه های غیر متمرکز قرارداد هوشمند را با استفاده از فناوری blockchain که آفلاین نمی باشد و قابل تغییر نیست، ارائه و اجرا کنید. این برنامه برای ایجاد برنامه های کاربردی، یک سیستم عامل و زبان برنامه نویسی در اختیار کاربران قرار می دهد.

 


نگاهی به تفاوت ها و مزایای بیت کوین و اتریوم


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۰:۵۹ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

۱۰ روش برای حل مسائل درس فیزیک

درس فیزیک همانند درس ریاضی بخش های حل مسئله ای دارد که دانش آموزان را گاهی گیج می کند. روش های بسیار ساده و منطقی برای حل هرگونه مسئله در درس فیزیک وجود دارد که ما در این بخش از مقالات آرموو می خواهیم به آن ها بپردازیم.

 


۱)آرامش خودتان حفظ کنید

این فقط یک مسئله از درس فیزیک است، دنیا که به آخر نرسیده!

 


۲)مسئله را دوباره مرور کنید

خواندن درست یک مسئله باعث می شود که به درک بهتری از آن برسید. آنقدر مسئله را برای خود مرور کنید تا به درکی حتی جزئی از آن برسید.

 


۳)رسم نمودار

 

نمی توان تصور کرد که مسئله پس از ترسیم چقدر راحت تر خواهد بود. زمانی که مسئله را به همان میزان که درک کرده اید ترسیم می کنید، می توانید به پاسخ مناسب تری برسید.

 


۴) داده های خود را در یک گروه با برچسب “شناخته شده” قرار دهید

به عنوان مثال، به شما دو سرعت داده می شود. اولینV1 را برچسب بزنید و آن را برابر با مقدار داده شده قرار دهید. مقدار دیگر V2 را برچسب زده و آن را برابر با مقدار ارائه شده برای آن قرار دهید.

 


۵) به دنبال متغیرهای ناشناخته باشید

 

از خود بپرسید ‘متغیرهای ناشناخته در این مسئله چیست؟’ این موارد را با عنوان “ناشناخته” طبقه بندی کنید.

 


۶)لیستی از فرمول هایی که فکر می کنید برای حل این مسئله به کارتان می آید را بنویسید

هر فرمولی که فکر می کنید ممکن است برای مسئله کاربرد داشته باشد را در یک برگه جدا یادداشت کنید.

 


۷)فرمول مناسب را انتخاب کنید

در بعضی مواقع ممکن است فرمولهای مختلفی برای همین مجموعه متغیرها وجود داشته باشد و ممکن است گیج شوید که از کدام یک استفاده کنید. از این رو هنگامی که فرمول را به خاطر می آورید، شرایطی را که با آن فرمول می تواند مسئله به پاسخ برسد را به یاد داشته باشید. به عنوان مثال:  -v = u +  فقط در صورت ثابت بودن شتاب قابل استفاده است. بنابراین در یک سؤال اگر شتاب ثابت نباشد، می دانید که قرار نیست در اینجا از این معادله استفاده کنید.

 


۸)حل معادله

 

از فرمول استفاده کنید و مسئله را حل کنید. در قدم اول سعی کنید ناشناخته ها را به جواب صحیح برسانید.

 


۹) مرتباً آخرین مرحله را برای هر مقدار ناشناخته تکرار کنید

اگر نمی توانید یکی از سؤالات را حل دهید ، سراغ سؤالات آسان تر بروید و آنان را امتحان کنید، زیرا ممکن است در صورت داشتن اطلاعاتی از سایر پاسخ ها بتوانید به جواب سؤال سختتر برسید.

 


۱۰)دور جواب خود یک دایره بکشید

 

هنگام حل مسئله معمولا برگه شما بهم ریخته میشود، بهتر است زمانی که به پاسخ مناسب می رسید دور ان خطی بکشید تا هنگام مرور این بخش مشخص شده باشد.

 


۱۰ روش برای حل مسائل درس فیزیک


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۶:۵۲ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

حل مشکلات درس ریاضی تنها در ۳ مرحله

درس ریاضی همیشه جزو دروسی محسوب می شود که دانش آموزان بیشترین مشکل را در آن دارند و همیشه از این حل مسائل آن فراری هستند. اگرچه ممکن است مشکلات ریاضی به روش های مختلفی حل شود، یک روش کلی برای حل مشکلات ریاضی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تا سخت ترین مسائل را حل کنید. استفاده از این استراتژی ها همچنین می تواند به شما در بهبود مهارت های ریاضی کمک کند. در این بخش از مجله آرموو نگاهی داریم ۳ مرحله ای می تواند شما را در حل مشکلات درس ریاضی کمک کند.

 


مرحله اول: درک مسئله

۱)نوع مشکلتان در مسئله را مشخص کنید

آیا این یک مشکل کلمه ای است؟ کسر؟ معادله درجه دوم؟ قبل از شروع باید بدانید دقیقا در چه بخشی مشکل دارید. برای یافتن بهترین راه حل مسئله، زمان کافی برای شناسایی نوع مشکل شما ضروری است.

 


۲)مشکلتان را به دقت بررسی کنید

حتی اگر مشکل ساده به نظر می رسد، آن را با دقت بخوانید. سعی کنید برای مشکلتان راه حل پیدا کنید. اگر مشکل پیچیده است، ممکن است لازم باشد مشکل را چندین بار بخوانید تا به درک عمیقی از آن برسید. باید بدانید اکثر مشکلات شما در درس ریاضی مطالعه بی دقت است.

 


۳)مشکلتان را بر روی یک کاغذ تفسیر کنید

 

برای کمک به ذهن خود در برابر مسئله ای که با آن روبرو هستید آن را به زبان خودتان، بر روی کاغذ تفسیر کنید. اگر در شرایطی هستید که نمی توانید با صدای بلند بخوانید، مانند زمان هایی که در جلسه امتحان حضور دارید بهتر است مشکلتان را در برگه امتحانی تان تفسیر کنید.

 


۴)مسئله را برای خود ترسیم کنید

زمان هایی که کلاستان خالی است و یا در خانه خود می توانید یک ماژیک بردارید و مسئله را برای خود ترسیم کنید. اشکالی که آن ها را می کشید لزوما نباید مفهوم خاصی داشته باشند، تنها باید به درک مسئله به شما کمک کنند.

 


یک نمودار ون Venn بکشید و مسائل را برای خود ترسیم کنید.

۵)به دنبال الگو ها باشید

 

گاهی اوقات می توانید با خواندن دقیق مسئله، یک الگوی یا الگوهای زیادی را در یک مسئله ریاضی مشخص کنید. همچنین می توانید یک جدول ایجاد کنید تا در شناسایی یک الگوی یا الگوهای موجود در مشکل به شما کمک کند. به هر الگویی که در مشکل شناسایی کرده اید توجه داشته باشید. این الگوهای می تواند به شما در حل مسئله کمک کند و حتی ممکن است شما را به طور مستقیم به جواب سوق دهد.

 


مرحله دوم: یک برنامه دقیق برای خود بریزید

۱)دریابید که برای حل مسئله به چه فرمول هایی نیاز دارید

اگر مشکل پیچیده ای دارید، بدانید که در قدم اول باید فرمول های  مربوطه را بررسی کنید. مدتی را صرف مرور مفاهیم کتاب درسی خود کنید که به شما در حل این مشکل کمک می کند.

 


۲)روش هایی که شما را برای بدست آوردن جواب اصلی کمک می کند را بنویسید

لیست کارهایی را که باید برای حل مسئله انجام دهید، بصورت مرحله به مرحله تهیه کنید. این لیست به شما کمک می کند تا در حل مسئله، متمرکز باشید. همچنین می توانید قبل از حل آن ، از آن برای تخمین پاسخ مسئله استفاده کنید.

 


۳)روی مسائل آسان تر کار کنید

 

اگر مشکلی آسان تر در دسترس است که مشابه مشکلی است که می خواهید آن را حل کنید ، ابتدا روی مشکل آسان تر کار کنید. حل مسئله آسانتر که به برخی مراحل و فرمول های مشابه نیاز دارد، به شما کمک می کند تا مشکل سخت تر را راحتر حل کنید.

 


۴)جواب را حدس بزنید

سعی کنید جواب را تخمین بزنید قبل از اینکه واقعاً شروع به حل آن کنید. اعداد و فاکتورهای دیگری را که باید در برآورد شما نقش داشته باشند را شناسایی کنید. برآورد خود را بررسی کنید و ببینید کجای کار را اشتباه و کجا درست رفته اید. حدس زدن جواب به شما کمک می کند تا بخش زیادی از حل مسئله را ذهنی انجام دهید.

 


مرحله سوم: حل مسئله

۱)برنامه خود را دنبال کنید

مراحلی را که خود به ترتیب ثبت کرده اید، انجام دهید. برای حل مسئله مدام با دیدن ویدئو های آموزشی مختلف خودتان را گیج نکنید و برنامه خودتان را در پیش گیرید.

 


۲)پاسخ های خود را با پاسخ کتاب مقایسه کنید

 

با انجام هر مرحله، ممکن است بخواهید پاسخهای خود را با تخمین هایی که برای هر مرحله آورده اید و همچنین برآورد کلی خود برای پاسخ به مسئله مقایسه کنید. از خود بپرسید ، “آیا پاسخهای من مطابق با کتاب هستند؟” اگر آنها با هم مطابقت ندارند، دلیل آن را در نظر بگیرید. پاسخ های خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا تمام مراحل را به درستی انجام داده اید یا خیر.

 


۳)حل مسئله را با روش های جدیدی امتحان کنید

اگر برنامه شما کارایی ندارد، به مرحله برنامه ریزی برگردید و یک برنامه جدید تهیه کنید. اگر چنین اتفاقی بیفتد ناامید نشوید، اشتباهات معمولاً باعث می شوند تجربه تان در حل مسئله بیشتر شود. اشتباهات خود را بپذیرید و حرکت کنید.

 


۴) حل مسئله را برای خود مرور کنید

 

وقتی مشکل را به درستی حل کرده اید، به روند خود نگاه کنید. لحظه به لحظه تأمل در مورد مشکل و چگونگی حل آن به شما کمک می کند دفعه دیگر که با یک مشکل مشابه روبرو شوید دیگر خطا های گذشته را تکرار نکنید. همچنین به شما کمک می کند تا مفاهیمی را که باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن استفاده کنید را شناسایی کنید.

 


حل مشکلات درس ریاضی تنها در ۳ مرحله


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۵:۴۵ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

چه کودکانی نیاز به مشاوره روانشناسی دارند؟

در مقام والدین تشخیص نشانه ها و علائم رفتاری در یک کودک بسیار دشوار است، زیرا والدین مشکلات رفتاری فرزند خود را کمتر متوجه می شوند. بسیاری از کودکان نشانه رفتاری دارند که طی مدت زمان کوتاهی از بین می رود، اما یک سری از نشانه های رفتاری وجود دارند که برای کودکان ما یک خطر جدی محسوب می شوند و به طور حتم باید توسط متخصصین و مشاورین درمان شوند. اگر فرزند شما در عملکرد رفتاری، عاطفی و اجتماعی خود پیوسته با مشکل رو به رو است، ممکن است زمان مراجعه به یک مشاوره باشد. ما در این بخش از مجله آرموو نگاهی داریم به نشانه های رفتاری کودکانی که نیاز به مشاوره دارند.

 


نشانه اول: به علائم رفتاری کودک خود دقت کنید

۱)علائم خود آزاری

سوزاندن، خراشاندن، زخم کردن پوست دست یا صورت و غیره جزو علائم و نشانه هایی است که یک هشدار و زنگ خطری است که والدین باید آن را جدی بگیرند. در موارد بسیار زیادی کودک با گفتن جمله هایی همچون «می خواهم بمیرم» و یا جملات نا امید کننده دیگری می خواهد خودش را مجازات کند که گاهی از نظر والدین شوخی کودکانه است و جدی گرفته نمی شود.به والدین توصیه می شود با مشاهده همچین نشانه هایی به مشاورین کودک مراجعه کنند.

 


۲)حرف ها و صحبت های غیر عادی

 

معمولا حرف ها و صحبت هایی که کودکان با اطرافیان و یا حتی گاهی با اسباب بازی هایشان توسط والدین تحلیل نمی شود و مدام با جمله اینکه بچه اس و هر حرفی را می زند از صحبت های فرزندمان غافل می شویم. کودکان معمولا برای بیان احساسات و دنیای واقعی درونشان در قالب کلمه و جمله مشکل دارند اما والدین به طور حتم باید با کودکانشان مداوما گفتگو کنند تا بتوانند دنیای درونشنان را کشف کنند.

 


 

به جملاتی ، مانند “من می ترسم شب بخوابم بخاطر اینکه خواب های وحشتناکی می بینم“. و یا “من نمی خواهم به مدرسه بروم زیرا بچه های دیگر من را دوست ندارند.” دقت کنید زیرا ممکن نشانه از اضطراب ها و ترس های شدید آنان باشد.
۳)رفتار های بیرونی

 

علائم رفتاری شامل عصبانیت های شدید، ضربات غیرقابل کنترل با دست یا پا، رفتارهای پرخاشگرانه یا گریه های شدید می شود. کودک در مواردی ممکن است ضربه زد، گزش و لگد زدن را نسبت به شما یا دیگران انجام دهد.

 


۴)تغییر ناگهانی در رفتار

هر گونه رفتار های غیر عادی و توجیه ناپذیر مانند کم اشتهایی، کم خوابی یا بی خوابی، انزوا طلبی، قلدری و رفتار های پرخاشگرانه همگی می تواند جزو نشانه هایی باشد کهه والدین باید به آنان توجه جدی کنند.

 


نشانه دوم: مسائل اجتماعی و عاطفی کودکانتان را بررسی کنید

۱)نپذیرفتن و مقابله با مشکلات اجتماعی

تغییرات ناگهانی در زندگی ممکن است سلامت روان یا عاطفی کودک شما را مختل کند. از دست دادن یک دوست عزیز، یا طلاق والدین و جابه جایی منزل می تواند بر عملکرد کودک تأثیر منفی بگذارد. به این فکر کنید که آیا تغییرات اخیر زندگی روی آنها تأثیر می گذارد یا خیر. پس از هر اتفاقی که در زندگی هر کودک به وجود می آید باید بفهمید که آیا کودک شما می تواند آن ها را بپذیرد یا توانایی پذیرفتن آن را ندارد.

 


۲)بی قراری ها و گریه های شدید

اگر فرزند شما همیشه خوشحال و پر انرژی بوده و اخیراً  بیش از حد خسته و بی قرار به نظر می رسد، ممکن است یک مشاور بتواند به او کمک بزرگی کند. توجه داشته باشید که آیا تغییر در خلق و خو او به طور ناگهانی اتفاق می افتد یا در نتیجه برخی از محرک ها رخ می دهد. نظارت دقیق از این تغییرات می تواند به یک درمانگر کمک کند که به نتیجه بهتری از نشانه های رفتاری کودک شما برسد و کمک شایانی در جهت بهبود رفتار او بکند.

 


۳)روابط اجتماعی آسیب پذیر

 

اگر به نظر می رسد فرزند شما دیگر نمی خواهد با دوستان یا خواهران و برادران خود بازی کند یا در ارتباط با هم سن و سالانش مشکل دارد بدانید که با مشکل جدی ای رو به رو شده است. انزوای اجتماعی یک نشانه رفتاری بسیار مهم است که باید توسط والدین تشخیص داده شده و برای رفع آن اقداماتی صورت گیرد. در قدم اول بهتر است با خود او صحبت کنید و اگر به نتیجه نرسیدید با مشاور تماس بگیرید.

 


۴)مشکلات جسمانی

اگر فرزند شما مرتباً از درد معده، سردرد یا سایر علائم جسمی نگران است، آن را به صورت جدی پیگیری کنید. مگر در مواردی که وضعیت پزشکی تشخیص داده نشده ای داشته باشند. اگر به نظر نمی رسد که این مشکلات جسمی نیستند، بدانید که این موارد را باید با مشاوران روانشناسی در میان بگذارید تا برای بر طرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهند.

 


نشانه سوم: بررسی اوضاع درسی و تحصیلی در مدرسه

 

۱)بسیاری از کودکان دارای اختلالاتی هستند که ممکن است از نظر والدین و یا حتی مربیان شان نادیده گرفته شود. بسیاری از اختلالات یادگیری در کودکان باعث می شود در مدرسه مورد تمسخر قرار گیرند و اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کند. این در حالی است که همه اختلالات می تواند به راحتی درمان شوند و کودک شما را به کودکی شاد تبدیل کند که به موفقیت های بزرگی می رسد.

 


قبل از مراجعه به مشاوره روانشناسی چه نکاتی را باید بدانید؟

۱)نظر والدین و بزرگسالان دیگر را راجع به نشانه های رفتاری فرزندتان بپرسید

 

والدین نشانه های رفتاری فرزندشان را معمولا متوجه نمی شوند و این کاملا طبیعی است. بهتر است قبل از رفتن نزد مشاوره از تجربیات افراد دیگر راجع به فرزند داری بپرسید. یک سری از رفتار ها در کودکان مشابه است و همین موضوع می تواند بر نگرانی های شما مرهمی باشد. مربیان و معلمان در مدرسه نیز می توانند کمک مناسبی در جهت شناسایی رفتار های فرزند شما داشته باشند.

 


۲)با فرزندتان صحبت کنید

یکی از مواردی که معمولا کمتر در میان والدین رواج دارد این است که با کودکانشان کمتر صحبت می کنند. توصیه تمام مشاورین این است که در قدم های اول پس از مشاهده رفتار های غیر عادی در کودکان بهتر است با خودشان صحبت کنید و علت این رفتار را بررسی کنید.

 


 

با زبان ساده و کودکانه حرف بزنید تا متوجه حرف هایتان بشود
با مهربانی و لطافت با او صحبت کنید
با اضطراب و ناامیدی با او حرف نزنید، زیرا کودکان احساسات شما در حالات چهره و حرف هایتان به خوبی متوجه می شوند
او را قضاوت نکنید
بگذارید جملاتش را تمام کند و بعد سؤالات دیگر را بپرسید. صبور باشید.


چه کودکانی نیاز به مشاوره روانشناسی دارند؟


برچسب: مشاوره کودک، مشاوره روانشناسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۵:۲۳ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)

آموزش نادیده گرفتن تمسخر به کودکان

کودکان دبستانی بیش از پیش درگیر رابطه با همسالان خود می شوند، ولی این افزایش ارتباط، ترس از طرد شدن  و تمسخر را به دنبال دارد. مسخره کردن در بین بچه ها عادی است. در بین برخی از کودکان این مسأله پذیرفته شده است، اما برای برخی از کودکان تحمل  مورد تمسخر واقع شدن، بسیار دشوار است. بعید نیست که کودک به کسی که او را مسخره کرده حمله کند. از آنجا که نقش همسالان در زندگی کودکان روز به روز بیشتر می شود، لازم است به بچه ها یاد دهیم که با احساس مسخره شدن کنار بیاید. زیرا واقعیت این است که برخی از کودکان و حتی برخی بزرگسالان به مسخره کردن دیگران عادت کرده اند و از این کار لذت می برند. با توجه به این امر که دیگران را نمی توانیم تغییر دهیم، بهتر است شیوه ی برخورد مناسب و کنار آمدن با این شرایط را به کودکان بیاموزیم تا احساسات آن ها جریحه دار نگردد.

 


عادی سازی

به کودک بگویید که تنها او نیست که مورد تمسخر واقع شده است. بلکه بسیاری از بچه ها و حتی بزرگتر ها گاهی توسط دیگران مورد تمسخر قرار می گیرند و یا حتی طرد می شوند. همواره افرادی هستند که اشتباه می کنند و دیگران را مسخره می کنند و در اکثر مواقع ما نمی توانیم آن ها را تغییر دهیم.

 


نادیده گرفتن

 

به بچه ها توضیح دهید اگر یک نفر به آن ها توهین کند یا آن ها را مسخره کند، احساس بدی نداشته باشد، چون مسخره شدن، به معنای مسخره بودن نیست. نام این کار، تحمل تمسخر اسن و به شکل زیر اجرایی می شود:

 


۱.در مرحله اول فکر کنید آیا گفته ی آن فرد در مورد شما واقعیت دارد؟

 


برای مثال فکر کنید یک نفر به شما می گوید: میمون! در آینه نگاه کنید و از خودتان بپرسید: آیا من میمون هستم؟

 


اگر جوابتان نه است، به خودتان بگویید: من نه زشت هستم و نه شبیه به میمون. پس چرا این حرف را جدی بگیرم و ناراحت شوم؟

 


 

از این حرف خوشم نمی آید، ولی ناراحت نمی شوم، زیرا این حرف درست نیست. پس آن را نادیده می گیرم و از کنار آن رد می شوم. اگر عصبانی شوم یعنی اینکه این حرف را جدی گرفته ام.  این کار باعث می شود افراد بیشتری من را مسخره کنن

 


۲.گاهی ممکن است ویژگی که در مورد تو می گویند، در تو وجود داشته باشد: مثلا می گویند: چاقالو و تو چاق هستی.

 


الف)لزومی ندارد از این حرف ناراحت شوی زیرا این فقط نظر چند نفر است و دلیل نمی شود همه چنین نظری راجع به تو داشته باشند.

 


ب)در چشمان آن ها نگاه کن و با صدای محکم چند ویژگی مثبت خودت را بگو. درست است که من چاق هستم اما در عوض زورم از شما بیشتر است. درست است که نمی توانم فوتبال بازی کنم اما نقاشی ام خوب است. خدا هر فردی را به گونه ای آفریده که ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. همه نباید مثل هم باشند.

 


 

۳.به تعداد انگشتان دستتان ویژگی های مثبت خود را بشمارید و فقط به آن ها فکر کنید.

 


آموزش نادیده گرفتن تمسخر به کودکان


برچسب: مشاوره کودک+مشاوره روانشناسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۹:۱۰ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)

۳ راهکار برای لذت بردن از مدرسه

دوران مدرسه برای دانش آموزان معمولا دوران خوشایندی نیست، فشار امتحانات، انجام تکالیف روزانه و بسیاری از موارد دیگر باعث می شود که دانش آموزان از مدرسه لذت نبرند واین دوران معمولا برایشان دوران خوشی نیست. چه مدرسه را دشوار، کسل کننده و استرس زا بدانید، می توانید یاد بگیرید که مدرسه رفتن را برای خود لذت بخش تر کنید. هر انسانی خواه و ناخواه باید ۱۲ سال دوران مدرسه را پشت سر بگذارد تا بتواند وارد دانشگاه شود و یا شروع به کار کردن کند، پس بهتر است این دوران را برای خود با تلخی نگذرانید و تمام تلاش خود را بکنید تا این دوران برایتان لذت بخش تر کنید. در این بخش از مقالات آرموو نگاهی داریم به ۳ راهکار برای بیشتر لذت بردن از مدرسه و نکات مهمی که باید بدانید.

 


راهکار اول:دوستان خوبی برای خود پیدا کنید

۱)گروه های دوستی

پیدا کردن دوستی که هم سلیقه و هم فکر ما باشد بهترین راه برای لذت بردن از مدرسه است. شما به چه چیز هایی علاقه دارید؟ چه نوع موسیقی؟ چه نوع ورزشی؟ همه این موارد با گفتگو میان هم کلاسی هایتان شکل می گیرد و شما می توانید دوستان هم سلیقه خودتان را پیدا کنید و با آن ها راجع به علاقه مندی هایتان صحبت کنید. تمام دوستی ها زمانی شکل می گیرد که افراد بتوانند موارد مشترک میان یکدیگر پیدا کنند.

 


 

زمان استراحت یا همان زنگ تفریح زمان بسیار خوبی برای پیدا کردن دوست است. اگر دیدید شخصی در حال انجام همان کارهایی است که دوست دارید قدم اول را بردارید و با او شروع به صحبت کردن کنید.
فردی را به عنوان دوست انتخاب کنید که بتواند شما را درک کند و به شما در مشکلات درسی و غیر درسی کمک رسان باشد.
۲)شرکت در کلاس های تفریحی بعد از ساعات مدرسه

 

یکی دیگر از راههای عالی برای پیدا کردن دوست، پیوستن به کلاس های گروهی در مدرسه است. به عنوان مثال، می توانید به کلاس موسیقی، باشگاه شطرنج و حتی باشگاه ورزشی دیگر بپیوندید. گزینه های ارائه شده در مدرسه خود را بررسی کنید و مواردی که به آن علاقه مندید را انتخاب کنید.

 


 

اگر مدرسه تان کلاس های تفریحی و ورزشی ندارد، می توانید با هم کلاسی های خود صحبت کنید تا با هم به کلاس های خارج از مدرسه بروید. یا برای خود باشگاه بازی های کامپیوتری راه بیاندازید و بازی های آنلاین با هم انجام دهید.
۳)ورزش های تیمی را انتخاب کنید

 

زنگ ورزش بهترین زمان برای تشکیل گروه های ورزشی و پیدا کردن دوست های جدید است. بعضی از مدارس ورزش تیمی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد در مقابل سایر مدارس به رقابت بپردازید و با دانش آموزان مدارس دیگر دوست شوید. فوتبال، بسکتبال و والی بال ورزش های تیمی هستند که می توانید از آن ها به عنوان مکانی برای پیدا کردن گروه دوستی خودتان استفاده کنید.

 


 

اگر نمی خواهید ورزش کنید، در این بازی ها شرکت کنید و دوستان خود را تشویق کنید.
۴)فضای صمیمانه ای با هم کلاسی هایتان تشکیل دهید

 

بدانید که دوران مدرسه برای شما دورانی غیر قابل تکرار است، و مهمترین دوران زندگی هر فردی همین سال های مدرسه، پس با جدی بودن و تلخ کامی آن را سپری نکنید. یاد بگیرید از تمام لحظاتتان استفاده کنید. مدرسه را همانند سیاهچاله ندانید، آن را به چشم تفریحی ببینید که هم در آن آموزش می بینید و هم تجارب مهیجی بدست می آورید.

 


 

این نکته مهم را بدانید که همه افراد می خواهند با کسی دوست شوند که انرژی مثبتی دارند و خنده رو هستند، نه بچه هایی که به نظر جدی یا عصبانی می رسند.
راهکار دوم: پیدا کردن سرگرمی در مدرسه

 

۱)هر روز خودتان را برای انجام سرگرمی های جدید در مدرسه آماده کنید

بسیاری از اتفاقاتی که در طول روز برای ما می افتد از نگرش ذهنی است که ما برای خود ساخته ایم، به طور مثال اگر قبل از مدرسه حالتان خراب باشد و انرژی منفی نسبت به آن داشته باشید، تمام روز اتفاقات تلخ برای شما می افتد. پیشنهادی می کنیم قبل از رفتن به مدرسه خودتان را برای سرگرمی های آن آماده کنید و از قبل برنامه ریزی کنید که چگونه از کلاس ها و زنگ های تفریح خود لذت ببرید.

 


 

اولین چیزی که در صبح می شنوید می تواند آهنگی باشد که به شما انرژی می دهد و شما را خوشحال می کند پس در انتخاب آن دقت کافی را به خرج دهید.
سعی کنید هر روز یک صبحانه خوب میل کنید، تا مطمئن شوید که انرژی لازم برای طی روز را دارید. خوردن میوه می تواند انرژی شما را برای ادامه روز تکمیل کند.
۲)تزئین وسایل مدرسه(دفتر، کیف و..)

 

سعی کنید کوله پشتی، دفترچه، مداد و خودکار و سایر وسایل مورد نیاز مدرسه خود را تزئین کنید، البته اگر باعث خوشحالی و بیشتر شدن انرژی تان می شود. می توانید از استیکر های شخصیت هایی که دوستشان دارید و به شما انرژی خوبی می بخشد برای دفاتر خود انتخاب کنید.

 


راهکار سوم: مدرسه را برای خودتان سخت نگیرید

 ۱)برای انجام تکالیف مدرسه برنامه ریزی داشته باشید

 

برای هر دانش آموزی بار های پیش آمده است که انجام تکالیف خود را فراموش کرده است و توسط معلم تنبیه شده است. باید گفت اگر این اتفاق چند باری رخ دهد ممکن است دانش آموز با تنبیه های بیشتری رو به رو شود که همین موضوع می تواند دوران مدرسه را برای دانش آموزان سختتر کند. با یک برنامه ریزی درست تلاش کنید رضایت معلمان خود را جلب کنید تا آن ها با ناخواسته باعث آزار شما نشوند.

 


۲)با معلمتان خوب رفتار کنید

 

این جمله برای شما هم آشنا است؟  معلم با من لج شده و میخواد منو اذیت کنه. هیچ معلمی با هیچ دانش آموزی از عمد رفتار های نامناسبی انجام نمی دهد. در جلسات اول سعی کنید به معلمتان ثابت کنید که جزو دانش آموزانی هستید که تحصیلات برایتان مهم است و موضوعات کلاس را با جدیت دنبال می کنید. به طور مثال بعد از کلاس درس راجع به مباحث درسی پرس و جو کنید و اشتیاقتان را به درس خواندن نشان دهید، اگر چند باری این کار را انجام دهید حتی اگر زمانی تکالیفتان را فراموش کردید معلمتان شما را تنبیه نمی کند.

 


۳)زمان بندی مناسب برای خوانش دروس 

 

یکی از موارد مهم زمان بندی برای خواندن دروس است که معمولا توسط دانش آموزان نادیده گرفته می شود. در طول هفته زمان های مشخصی را برای خواندن و مرور یکی از دروس خود قرار دهید. هیچوقت نگذارید دروس ناخوانده روی هم تلنبار شده و شب امتحان برایتان دردسر ساز شوند. نتیجه نامناسب در امتحانات و دریافت نمرات پایین باعث می شود شما از درس و مدرسه دلزده شوید و این دوران برایتان سخت تر بگذرد.

 


۴)حواس پرت نباشید

 

زمانی که معلم در حال تدریس است حواس پرتی نکنید. بسیاری از شاگردان زرنگ در خانه درس نمی خوانند، آنان هنگامی که معلم در حال تدریس است تمام هوش و حواس خود را به کار می گیرند تا درس را  سر کلاس یاد بگیرند. حواس پرتی جزو عادات بدی است که دانش آموزان معمولا با آن رو به رو می شوند

 


۳ راهکار برای لذت بردن از مدرسه


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۶:۳۹ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

آیا خرید و فروش با بیت کوین امکان پذیر است؟

به نظر می رسد که بیت کوین محبوب تر از همیشه است، زیرا در سال ۲۰۲۰  هر هفته بیش از ۲ میلیون معاملات بیت کوین انجام می شود. اکثر افراد بیت کوین را یک دارایی می دانند که می توانند در زمان مناسب آنرا بفروشند و پول واقعی بگیرند این در حالی است که بیت کوین را نیز همانند پول های واقعی می توان تبادل کرد و از آن استفاده کرد. ما درمورد مواردی صحبت نمی کنیم که دارای ارزش معادل یک بیت کوین باشند، ما در مورد کالاها و خدماتی در زندگی واقعی صحبت می کنیم که اکنون می توانید با ارز دیجیتال بیت کوین آن ها را خریداری کنید و یا از خدماتشان استفاده کنید.

 

 

 

واقعیت این است که استفاده از بیت کوین برای تبادلات و پرداخت، مزایای بسیاری دارد. بعضی از آنها عبارتند از:

 


کاهش محسوس هزینه های جانبی

سرعت در معاملات

ایمنی بیشتر

ناشناس ماندن نام و مشخصات دیگر

با توجه به همه این موارد، در نهایت می توانیم امروزه با استفاده از بیت کوین چه چیزی بخریم و از چه خدماتی استفاده کنیم:

 


۱)بازی های کامپیوتری

 

در طول تاریخ، صنعت بازی سازی همیشه از فناوری های جدید و پیشرفته بهره مند بوده است. بازی های واقعیت مجازی که اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ طرفداران بازی های کامپیوتری را چند برابر کرد. بنابراین جای تعجب نیست که این صنعت باعث ایجاد شرکت هایی شود که پرداخت با ارز های دیجیتال را قبول کند. معروف ترین نمونه استفاده از رمزنگاری در صنعت بازی بیلبورد “مکان Satoshi” است که به کاربران امکان می دهد مقدار کمی از پیکسل ها را در کوچکترین واحد بیت کوین بنام ساتوشی خریداری کنند. مثال مشهور دیگر BitQuest ، اولین سرور است که پرداختهای بیت کوین را می پذیرد.

 


۲)سفر رفتن(از خرید بلیت هواپیما تا رزرو هتل)

صنعت مسافرتی یکی از سریعترین بخشهای تجاری در جهان است. وب سایت های عمده مانند CheapAir و Expedia پرداخت های بیت کوین را برای هتل ها، مسافر خانه ها می پذیرند. CheapAir دارای سرور اختصاصی برای کاربران بیت کوین است. سال گذشته، شرکت های هواپیمایی جایگزین مستقر در انگلیس با شرکت پرداخت دیجیتالی سوئیس، Utrust همکاری کردند تا نخستین وب سایتی را اجرا کنند که به مردم امکان پرداخت هزینه های پروازهای خود را با ارزهای دیجیتالی بدهد.

 


۳)خرید ملک و زمین

 

به تازگی، تعدادی از املاکی ها شروع به پذیرش مستقیم پرداخت بیت کوین کردند. حتی شرکت های املاک و مستغلات بیت کوین در خارج وجود دارند، مانندBitcoin Real Estate. این وب سایت به مشتریان کمک می کند تا خانه های خود را برای فروش بگذارند قیمتشان بر اساس بیت کوین باشد. طبق گزارش CNBC، اخیرا تقاضا برای پرداخت بیت کوین در صنعت املاک و مستغلات زیاد شده است. به این دلیل است که Millennials و Gen-Zers شروع به سرمایه گذاری پول خود در املاک و مستغلات می کنند.

 


۴)خرید طلا و نقره

ده ها شرکت وجود دارند که فلزات نقره و طلا را در ازای بیت کوین می فروشند. شرکت های موفقی همچون APMEX ، Gram Gold و JM Bullion که هر روز بر تعدادشان افزوده می شود.

 


کلام آخر:

 

با توجه به محبوبیت بی سابقه ارز های دیجیتال در چند سال اخیر، شرکت ها و برند های بسیار زیادی شروع به پذیرش بیت کوین در ازای ارائه محصولات و خدماتشان شده اند. بسیاری از صاحبین کسب و کار خرید و فروش با استفاده از بیت کوین را یک فرصت مناسب می دانند تا بتوانند سرمایه گذاری کلان و بدون هزینه جانبی و هیچ دردسری در ارز های دیجیتال داشته باشند. در ۱۲ ماه گذشته، زنجیرهای بزرگی مانند Starbucks ، Nordstrom و  Whole Foods نیز شروع به پذیرش پرداخت های ارز های دیجیتال کرده اند.

 


آیا خرید و فروش با بیت کوین امکان پذیر است؟


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۸:۴۰ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)