آرموو آرموو .

آرموو

تأثیر ویروس کرونا بر بازار های مالی و اقتصادی

این بیماری مرموز با شیوع سریع خود تقریبا تمام جهان را با خود درگیر کرده است و باعث آشفتگی در بازار بورس سهام شده است. هفته گذشته وال استریت بدترین روز خود در یک دهه اخیر را پشت سر گذاشت. این ویروس اقتصاد جهانی را دچار تزلزل کرده است که به عقیده محققان تا مدتی این روند ادامه خواهد داشت. سقوط نفت نیز یکی از مواردی بود که در پی شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد و اختلافاتی را میان کشور های روسیه و عربستان ایجاد کرد. این ویروس می تواند عرضه جهانی کالا را مختل کند، و این باعث می شود که شرکت ها و کارخانه هایی که در امر صادرات و واردات بودند ضرر های زیادی را متحمل شوند، همچنین می تواند کارگران را از کار بیکار کند و در نتیجه نیروی کار کاهش پیدا می کند و از طرف دیگر تقاضا برای محصولات و خدمات کند می شود.

 


مدیر عامل مدیریت صندوق بین المللی پول، کریستالینا جورجیووا می گوید شیوع این بیماری یک”بلاتکلیفی ترین” جهانی را در پی دارد.

 

 


 

اختلالات اقتصادی ناشی از ویروس، افزایش عدم اطمینان در ارزیابی های نوسانات در بازارهای مالی منعکس می شود. در حالی که عمق تأثیر کروناویروس بر اقتصاد تا حدودی غیر قابل پیشبینی است، اما واضح است که روند نابسامانی در انتظار کل دنیا است. بنابراین، سیاستگذاران باید فوراً اقدامات بسیاری را برای برطرف کردن هرگونه پیامد اقتصادی ناشی از ویروس انجام دهند.

 


روند نزولی ارز های دیجیتال

 

قیمت بیت کوین در دو روز گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است و یک روند نزولی کابوس وارانه را در پیش گرفته است که سرمایه گذاران این ارز را بسیار نگران و ناامید کرده. اما علت این روند چیست؟ شیوع ویروس خطرناک کرونا تمام بازار های جهانی را با روند نزولی رو به رو کرده است از بورس تا قیمت طلای جهانی و ارز های دیجیتال دچار سقوط و یا بهتر بگوییم سکته شده اند. به طرز باور نکردنی ای در چند دقیقه قیمت بیت کوین به کانال ۳ هزار دلار رسید و سرمایه گذاران را دچار بهت کرد.

 


آسیب هایی که کرونا ویروس بر تجارت بین المللی می گذارد

 

کرونا ویروس مستقیماً ضررهای اقتصادی را از طریق زنجیره های تأمین، تقاضا و بازارهای مالی شکل خواهد داد، و این امر روی سرمایه گذاری در تجارت، مصرف خانگی و تجارت بین المللی تأثیرات زیادی می گذارد. بسیاری از کشور های کالاهای خود را نمی توانند به فروش برسانند و این امر آسیب های اقتصادی زیادی به آنان وارد می کند. بسیاری از محققان ماه march یعنی اسفند تا اوایل فروردین را تلخ ترین دوران برای کارخانه های تولید کالا خوانده اند که این روندی دومینو وارانه در پی دارد و باعث اختلال در روند فروش و تولید کارخانه های سراسر دنیا دارد. ادامه ی این روند باعث کاهش بودجه بانک ها و در پی آن کاهش بودجه دولت ها برای تأمین نیاز های مردم خواهد داشت.

 


کاهش تقاضا خرید کالا از طرف مردم و ضرر کسب و کار های کوچک

این ویروس باعث شده است که مردم خرید نیاز های اولیه خود همچون نان، میوه جات و اقلام دیگر را بسیار کمتر از گذشته کنند و این روند بر کسب و کار های کوچک همچون نانوایی ها، مغازه ها، دست فروش ها و کارگران روز مزد ضربات بزرگی را وارد کرده است. مردم به دلیل ترس از قرار گرفتن در معرض ویروس از خرید برخی کالاها و استفاده از خدماتی همچون تاکسی و اتوبوس ها امتناع می کنند.

 


کلام آخر:

 

این بیماری با شیوع بسیار سریع خود و تأثیرات بسیار منفی ای که در پی داشته است ضرر های روحی، جانی و مالی بسیار زیادی به همه افراد در جهان وارد کرده است. در این روز های سخت بیشتر از قبل به یکدیگر کمک کنیم و به لحاظ پرداخت چک، اجاره خانه یا مغازه و موارد بسیار زیاد دیگر یاری رسان هم وطنان خود باشیم.

 


منبع:تأثیر ویروس کرونا بر بازار های مالی و اقتصادی


برچسب: مشاور سرمایه گذاری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۹:۲۶ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

تحلیل بازار با استفاده از تقاطع طلایی

تقاطع طلایی golden cross الگوی نمودار های شمعی است که به معنای یک سیگنال صعودی می باشد که در آن یک میانگین متحرک نسبتاً کوتاه مدت از یک میانگین متحرک بلند مدت عبور می کند. هنگامی که تقاطع طلایی رخ می دهد تحلیل گران نوید افزایش قیمت ناگهانی را به سرمایه گذاران می دهند. تقاطع طلایی یک الگوی نمودار فنی است که نشان دهنده پتانسیل معامله گری یک مجموعه بزرگ است. این تقاطع در نمودار ظاهر می شود که میانگین حرکت کوتاه مدت سهام از میانگین دراز مدت حرکت خود عبور کند. تقاطع طلایی را می توان با تقاطع مرگ در تضاد قرار داد زیرا تقاطع مرگ نشان دهنده روند نزولی در نمودارهای سرمایه گذاری است.

 


تقاطع طلایی نشان دهنده چیست؟

سه مرحله تا رسیدن به تقاطع طلایی وجود دارد. مرحله اول مستلزم آن است که روند نزولی در نهایت با فروپاشی فروش پایین می رود. در مرحله دوم، میانگین متحرک کوتاهتر یک تقاطع را از طریق میانگین متحرک بزرگتر تشکیل می دهد تا  دو خط نمودار در یک نقطه یکیدیگر را بشکنند و روند معکوس ایجاد شود. مرحله آخر ادامه صعود و روند رو به افزایش قیمت ها است. متداول ترین میانگین حرکت در حالت میانگین ۵۰ و ۲۰۰ دوره حرکت است که می تواند بین یک روز یا یک هفته و یا بیشتر به وجود آید.

 


مزایای اطلاع از تقاطع طلایی در بهبود روند معامله گری:

هنگام نوسانات بازار، شما را متوجه روند صعودی و یا نزولی می کند

درک درست از روند معاملاتی که در حال انجام است

تحلیل به موقع و عملکرد سریع پس از مشاهده نمودار

 

تعیین استراتژی رو به رشد برای معامله های پیش رو

 


محدودیت ها و معایب تقاطع طلایی

همه شاخص ها  معایبی دارند و هیچ شاخصی قادر به پیش بینی آینده نیست. بسیاری از اوقات، یک تقاطع طلایی مشاهده شده سیگنال نادرست تولید می کند و یک معامله گر می تواند خود را در مشکل بزرگی بیاندازد. بهتر است قبل از هر تصمیمی با مشاوران سرمایه گذاری تماس بگیرید و بعد دست به اقدامات لازمه بزنید.

 


تعریف تقاطع مرگ death cross

 

برعکس یک حرکت متقاطع متوسط ​​حرکت نزولی مشابه تقاطع مرگ را تشکیل می دهد و به نظر می رسد که نشان دهنده رکود در بازار است. تقاطع مرگ زمانی اتفاق می افتد که میانگین روند کوتاه مدت پایین می رود و از میانگین بلند مدت عبور می کند، و اساساً در جهت مخالف تقاطع طلایی قرار می گیرد. تقاطع مرگ رکود اقتصادی در ۱۹۲۹ ، ۱۹۳۸ ، ۱۹۷۴ و ۲۰۰۸ را نشان داده بود.

 


منبع:تحلیل بازار با استفاده از تقاطع طلایی


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۴:۵۴ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

سختی استخراج بیت کوین ۶.۸ درصد افزایش پیدا کرد

افزایش سختی استخراج بیت کوین به چه معنا است؟ افزایش سختی استخراج بدین معنا است که دستگاه های استخراج برای حل معادله هر بلاک زمان بیشتری را در نظر می گیرند و مراحل استخراج را هر دو هفته مجددا تکرار می کنند. این بدان معناست که هرچه معدنکاران بیشتری به میزان هش شبکه اضافه می کنند، سختی PoW افزایش می یابد و پیدا کردن سکه برای بلاک جدید مشکل تر می شود. سختی استخراج باعث کاهش پاداش استخراج و کاهش سودهی به معدنکاران یا همان استخراج کنندگان می شود.

 


ارتباط نرخ هش با افزایش سختی استخراج

 

نرخ هش را به عنوان سرعتی که یک دستگاه استخراج در حل معادلات بلوک ها دارد تعریف کرد. دستگاه های استخراج باید هزاران یا میلیون ها حدس را در هر ثانیه برای یافتن پاسخ مناسب و حل معادله بیان کنند. با توجه به اینکه یافتن عدد  Nonce یک بازی شانسی است، احتمال رسیدن به نرخ هش بسیار کم است. نرخ هش بیت کوین در حال حاضر ۱۲۱،۶۳۷،۶۶۶ هش تورا است. با افزایش نرخ هش رسیدن به پاداش یا همان سکه برای هر استخراج کننده سریع تر می شود. اما با تنظیم سختی استخراج در شبکه با سخت‌تر کردن این فرایند به ماینرها کمک می‌کند که حل معادلات بلاک و پاداش استخراج روی همان زمان قبلی یعنی حدود ۱۰ دقیقه باقی بماند.

 


افزایش سختی استخراج چه پیامدی دارد؟

افزایش سختی استخراج می تواند نشانه مثبتی برای سرمایه گذاران باشد. زیرا این افزایش باعث می شود تولید بیت کوین با کاهش رو به رو شده و قیمت هر بیت کوین به مقدار بسیار زیادی بالا رود. بسیاری از محققان با پیشبینی قیمت روز افزون بیت کوین در سال های آینده فروش این ارز دیجیتال در حال حاضر را یک حماقت می دانند.

 


 

اگرچه معدن به عنوان یک سرمایه گذاری پر سود است که معدنکارهای قدیمی را بیشتر به سود می رساند و معدنکارهای تازه وارد را از کمتر، اما باز هم با این پیشبینی های انجام شده انگیزه بیشتری برای استخراج کنندگان ایجاد می کند، حتی اگر میزان پاداش کمتر باشد اما ارزش بیشتری دارند.

 


منبع:سختی استخراج بیت کوین ۶.۸ درصد افزایش پیدا کرد


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۶:۴۸ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

۵ روش برای کسب در آمد از ارزهای دیجیتال

ممکن است در ابتدا سرمایه گذاری کسب درآمد با ارز های دیجیتال ترسناک به نظر برسد، با این وجود روش های مناسبی وجود دارد که از طریق آن می توان از رونق ارز های دیجیتال سود برد. بازار ارز های دیجیتال در حال رونق گرفتن گرچه گاهی با نوساناتی روبه رو شده اما در سرمایه گذاری طولانی مدت همیشه پر سود بوده است.

 


این بازار مکانی است که تنها در نیمی از ثانیه می تواند افرد را ثروتمند و یا ورشکسته کند. کسب درآمد با ارز دیجیتال در ابتدا بسیار ترسناک به نظر می رسد  به خصوص اکنون که بیشتر از همیشه دولت ها و کل صنایع در این بازار مشارکت می کنند. با این حال، روش های مناسبی وجود دارد که از طریق آن می توان از رونق ارز های دیجیتال سود برد.

 


۱)تجارت ارز دیجیتال به صورت مستقیم

 

تجارت ارز  دیجیتال در حقیقت راهی مطمئن برای به دست آوردن مقدار قابل توجهی پول با حداقل تلاش است. باید در نظر داشت که این مقدار این تجارت میزان ریسک پذیری بالایی را می طلبد و افرادی که وارد آن می شوند باید از قبل با خطر پذیری و نوسانات این بازار آشنایی داشته باشند. اما نکته اصلی خرید ارزهای رمزپایه زمانی است که قیمتها پایین آمده و آن را به فروش می رسانند که قیمتها را در اوج خود نگه دارند. به همین دلیل است که صرف مقدار زیادی از وقت و انرژی برای یادگیری نحوه تجارت و برخی از اطلاعات مهم برای دستیابی به یک استراتژی تجاری موفق ارز دیجیتال بسیار مهم است.

 


۲)استخراج ارز دیجیتال

 

بیشتر سرمایه گذاران معدن را به عنوان بارش سکه از آسمان می دانند. تبدیل شدن به یک معدنچی(استخراج کننده) ارز دیجیتال بدین معنی است که شما مجموعه ای پیچیده از معادلات ریاضی را به وسیله دستگاه حل و سپس آن را به شبکه blockchain اضافه می کنید. بنابراین، به راحتی می توان گفت که استخراج بیت کوین برای بسیاری از سرمایه گذاران جذابیت بیشتری دارد، زیرا پاداش کار خود را پس از انجام مراحل که در بالا ذکر شد به صورت مستقیم به دست می آورند. باید گفت مرحله استخراج با دستگاه یا بدون دستگاه نیازمند استراتژی ای است تا شما را زودتر به سوددهی برساند. اگر تازه وارد هستید شما هنوز هم می توانید به استخرهای استخراج بیت کوین بپیوندید تا تلاشهای استخراج بیت کوین خود را برای پتانسیل درآمدزایی خود به حداکثر برسانید.

 


۳)پرداخت ارز دیجیتال در ازای خرید کالا یا خدمات(اگر شما یک تاجر هستید)

 

اگر یک تاجر هستید، می توانید در ازای سکه های ارز دیجیتال، محصولات یا خدمات بفروشید. برخی از صنایع مانند تجارت الکترونیکی یا حتی دارندگان مشاغل کوچک می توانند از این روش برای بدست آوردن ارز دیجیتال کمک بگیرند. همچنین سکه های رمزپایه به طور خودکار به کیف پول دیجیتالی این افراد منتقل می شود. Bitpay یکی از بزرگترین ارائه دهندگان پرداخت رمزنگاری است که به کاربران خود امکان ارسال و دریافت پرداخت های جهانی، مدیریت دارایی های دیجیتال را با کیف پول BitPay و تبدیل دارایی های دیجیتال به دلار را می دهد.

 


۴)برای شرکت های ارز دیجیتال کار کنید

اگر یک محتوا نویس، بازاریاب دیجیتال، طراح وب، مدیر محصول و موارد دیگر باشید می توانید با ارائه خدمات خود به این شرکت ها در به عوان دستمزد ارز دیجیتال دریافت کنید. با مراجعه به Coinbaseand  Binance که برخی از معروف ترین شرکت های جهانی ارز های دیجیتال هستند می توانید از فرصت های شغلی اطلاع پیدا کنید.

 


۵)تولید محتوا در زمینه ارز دیجیتال

 

با توجه به محبوبیت ارز های دیجیتال تمام شرکت ها و کمپانی های مختلف به دنبال افرادی هستند که متن های فوق العاده برای آنان بنویسند. این نوع از محتوا باید بسیار خلاقانه و به روز باشند تا مورد توجه کاربران قرار گیرند. افراد محتوا نویس می توانن در ازای هر کلمه ی خلاقانه شان ارز دیجیتال دریافت کنند و وارد بازار بورس ارز های دیجیتال شوند.

 


منبع:۵ روش برای کسب در آمد از ارزهای دیجیتال


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۳:۵۵ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

قیمت بیت کوین با کاهش ۱۰ درصدی رو به رو شد

قیمت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال با افت قیمت نفت به صورت محسوسی کاهش پیدا کردند. علاوه بر این، بیت کوین به دلیل یک کلاهبرداری که توسط شرکت ارائه دهنده کیف پول PlusToken انجام شداین روند رو به کاهش را تشدید کرد.

 


یکی از دلایل این کاهش را نیز می توان به بیماری ویروسی کرونا نسبت داد. زیرا این بیماری که به اکثر کشور های جهان منتقل شده است توانسته شاخص بورس را در کل جهان با کاهش رو به رو کند که همین امر تأثیر مستقیمی بر روند نزولی ارز های دیجیتال داشته است.

 


کلاهبرداری کیف پول Plus Token

شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات کیف پول ارز دیجیتال کره‌ای با نام PlusToken به همراه تمام سکه های کاربرانش ناپدید شده است. این شرکت که سوددهی های کلانی را برای کاربران خود در نظر گرفته بود و از این رو وسوسه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده بود به یک باره ناپدید شده است و ضرر مالی بسیار بزرگی را به کاربرانش وارد کرده است.

 


ارز های دیجیتال چه میزان کاهش پیدا کردند؟

 

قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت با ۹.۳۲٪ کاهش، اتریوم ۱۰.۴۸٪ از دست داد، Litecoin با ۱۴.۴۱٪ کاهش، XRP با ۹.۹۵٪ کاهش رو به رو شدند. نکته قابل توجه  این است که قیمت بیت کوین در کمتر از ۴۵ دقیقه با کاهش بسیار چشم گیری رو به رو شد. کاهش ارزشی ارز های دیجیتال توسط معامله گران پیش بینی شده بود، زیرا تحلیلگران احتمال یک وضعیت نزولی نا پایدار را پیش بینی کرده بودند.

 


علت کاهش قیمت نفت چیست؟

 

عربستان سعودی قیمت های نفت خام را کاهش داده و بشکه های نفتی خود را برای بازار جهانی به قیمتی ارزان تر می فروشد. در نتیجه ، استاندارد بین المللی نفت خام برنت نزدیک به ۳۱٪ تا ۳۱.۰۲ دلار در هر بشکه سقوط کرده است. بهای نفت خام حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است که بزرگترین سقوط از ماه فوریه سال ۲۰۱۶ است.

 


نکته مهم:

برای کسانی که افق سرمایه گذاری طولانی مدت دارند، بیت کوین با کاهش ارزشی ناپایداری رو به رو است که به مرور این روند تغییر خواهد کرد. بی ثباتی ناشی از شوک های کلان مالی به زودی از بین خواهند رفت و قیمت بیت کوین با افزایش رو به رو خواهد شد. سرمایه گذاری های بلند مدت در آینده ارز های دیجیتالی و بخش اصلی آن یعنی بیت کوین یک استراتژی برنده خواهد بود.

 


 

طبق گفته CoinMarketCap ، ارزش کل رمزپایه های جهان در شنبه شب حدود ۲۵۱.۵ میلیارد دلار بود و بیست و چهار ساعت بعد ۲۶.۴۳ میلیارد دلار کاهش یافت.

 


منبع:قیمت بیت کوین با کاهش ۱۰ درصدی رو به رو شد


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۳۹ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

نحوه تأمین امنیت کیف پول بیت کوین

از زمانی که بیت کوین ها پس از استخراج وارد کیف پول شخصی مان می شوند، نگرانی هایی از بابت ایمنی بودن کیف پول برایمان به وجود می آید. درست همانند یک کیف پول معمولی، شما باید از کیف پول بیت کوین محافظت کنید زیرا فراهم نکردن ایمنی لازم برای کیف پول می تواند به ضررتان تمام شود و دارایی تان در چند دقیقه نابود شود. شاید محافظت از یک کیف پول مجازی کمی دشوار به نظر برسد، اما اگر به درستی انجام شود قطعاً می تواند اطمینان خاطر شما را بیشتر کند. در این بخش از مقالات آرموو نگاهی داریم ۷ روش که می تواند به شما در زمینه تأمین کیف پول بیت کوین کمک کند.

 


۱)بیت کوین های خود را محدود به یک کیف پول نکنید!

 

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید به این مثال دقت کنید: تصور کنید یک روز بسیار زیبا زمانی که دستگاه تان تعدادی ساتوشی استخراج کرده و شما پس از مدت ها یک صرافی معتبر پیدا کرده اید تا تعداد زیادی از سکه هایتان را که در کیف پول خود قرار داده اید، به یک باره متوجه می شوید که رمز کیف پولتان را گم کرده اید و یا با یک حمله سایبری کیف پولتان هک شده است. امیدواریم هیچوقت این موارد دردناک برایتان به وجود نیاید اما به نپر منطقی است که در قدم اول دو یا سه کیف پول برای خود درست کنید و همیشه سکه های خود را بین آن ها تقسیم کنید تا در صورت بروز اتفاق برای هر کدام از کیف پول هایتان ضرر بزرگی گریبان شما را نگیرد. بنابراین توصیه می شود فقط چند سکه را در تلفن یا رایانه خود ذخیره کنید که این هزینه خرج روزانه شما خواهد بود. بقیه باید در مکان دیگری ایمن تر نگه داشته شوند.

 


۲)کیف پول آنلاین

 

این یک کیف پول مبتنی بر وب است که رمز بیت کوین شما را بصورت آنلاین ذخیره می کند. این بدان معنی است که سکه های شما توسط شخصی غیر از شما کنترل می شود. علاوه بر این، می تواند قدرت بزرگی را در اختیار سازمانی قرار دهد که کیف پول آنلاین شما را اداره می کند، زیرا آنها دارای رمز خصوصی کیف پول شما هستند. از طرف دیگر، داشتن کیف پول مبتنی بر وب (آنلاین) برای زمانی که می خواهید به بیت کوین های خود در هر مکانی و در هر زمان دسترسی داشته باشید، بسیار خوب است. در اینجا چند سایت می توانید کیف پول آنلاین برای خود بسازید: Blockchain  Coinbase   Strongcoinاز میان این سه مورد، Strongcoin تنها موردی است که به شما این امکان را می دهد کلیدهای خصوصی خود را قبل از ارسال آنلاین رمزگذاری کنید، و در واقع امنیت بیشتری را نسبت به رقبای خود ارائه می دهد.

 


۳)کیف پول را خودتان رمز نگاری کنید

یک روش اساسی و در عین حال مهم برای محافظت از سکه های شما رمزگذاری کیف پول است. رمزگذاری به معنای تنظیم رمزعبور بسیار قوی (حداقل ۱۶ حرف) با حروف بزرگ، علائم نگارشی، اعداد و غیره است. همین امر می تواند در برابر بسیاری حملات سایبری از کیف پول شما محافظت کند تا ایمنی کیف پولتان بیشتر شود.  قرار دادن رمز بسیار قوی با محدودیت هایی نیز رو به رو است

 


هکرها می توانند از یک نرم افزار برای وارد کردن رمز عبور شما استفاده کنند. از این رو حتی اگر یک رمز فوق العاده قوی نیز داشته باشید، باز هم امکان هک شدن شما وجود دارد.

 

اگر گذرواژه خود را فراموش کردید، امکان بازگردادن آن برایتان دشوار می شود زیرا رمزی که انتخاب می کنید سخت و پیچیده است.

 


نکاتی در مورد به خاطر سپردن رمز ورود

آن را روی کاغذ بنویسید و آن را در مکان هایی که گرانترین و با ارزش ترین وسابل خود را می گذارید قرار دهید و سعی کنید کسی از این رمز آگاهی نداشته باشد.

 

سعی کنید از اعداد و کلماتی استفاده کنید که حفظ و یا درک کردن آن توسط دیگران دشوار است اما برا خود شما دارای معنی و مفهوم خاصی است.

 


۴)اطلاعات رمز خود را پس ساختن، کپی و در مکان های ایمن ذخیره کنید

 

این امر باعث می شود که اگر مواردی همچون (خرابی رایانه، دزدیده شدن تلفن، فراموشی رمز عبور و غیره) رخ دهد امکان بازیابی کیف پول شما وجود داشته باشد. به یاد داشته باشید که نسخه پشتیبانی(back up) کیف پول یک امر ضروری است و در قدم اول ساخت کیف پول باید به طور حتم آن را رعایت کنید.

 


از کجا باید نسخه پشتیبان  back up تهیه کنم؟

چندین مکان امن برای ذخیره نسخه پشتیبان خود داشته باشید. اما چرا؟ زیرا اگر فراموش کنید این نسخه را کجا کپی کرده اید امکان از دست رفتن سکه های شما بیشتر می شود.

 


 

به عنوان مثال ، می توانید از USB ، CD ، هارد دیسک ، کاغذ و غیره استفاده کنید و سپس این موارد را در مکان امن قرار دهید. این نکته مهم را بدانید که پس از استخراج هر سکه جدید نسخه پشتیبان خود را به روز کنید!

 


۵)نرم افزار بیت کوین خود را مداوما به روز رسانی کنید

اگر شما  نرم افزار BTC خود را  به روز رسانی نکنید، ممکن است مستعد سرقت و هک شدن باشد. بنابراین، به نفع شماست که آن را  مداوما به روز رسانی کنید.

 


۶)کیف پول خود را آفلاین کنید

 

یکی از بهترین راه هایی که می توانید از کیف پول خود محافظت کنید این است که آن را در مکانی ذخیره کنید که به اینترنت وصل نشود اما چرا؟ زیرا تنها راه هک شدن کیف پول از طریق اینترنت است و اگر شما از کیف پول های سرد و آفلاین استفاده کنید می توانید کیف پول خود را ایمن تر نگه دارید.

 


۷)کیف پول کاغذی

 

کیف پول کاغذی نیز یکی از کیف پول های سرد و آفلاین است که می تواند در جهت ایمن تر شدن سکه های استخراج شده کمک کند. برای ساخت کیف پول های کاغذی شما تصویری از ۲ کد QR دریافت می کنید یک کد آدرس عمومی است که می توانید BTC را دریافت کنید، دیگری یک رمز عبور خصوصی است که می تواند برای مبادله BTC از آن آدرس استفاده کنید.

 


منبع:نحوه تأمین امنیت کیف پول بیت کوین


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵:۱۹ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

۹ فرصت شغلی حوزه بلاک چین در سال۲۰۲۰

لازم نیست شما مهندس و یا برنامه نویس باشید تا بتوانید وارد مشاغل مربوط به حوزه بلاک چین شوید. بلاک چین چند سالی است که به یکی از محبوب ترین زمینه های کاری تبدیل شده است. در این بخش از مقالات آرموو نگاهی داریم به ۹ شغل مربوط به حوزه بلاک چین در سال ۲۰۲۰.

 


۱)مدیر محصول

این افراد تمام جنبه های طراحی و توسعه برنامه های کاربردی blockchain را در چندین تیم هدایت می کنند، و اطمینان می کنند محصولات به موقع تحویل داده شوند. تجربه برنامه نویسی عموماً مورد نیاز حرفه های مربوط به این شغل نیست، اما دانش به زبان های برنامه نویسی برای این شغل مفید است. تجارب لازمه در مورد جدول زمانی و مدیریت بودجه پروژه از لزومات این شغل است. افرادی که در این شغل فعال هستند حداقل دارای مدرک لیسانس یک رشته مرتبط با فناوری یا مدیریت دارند.

 


دامنه حقوقی این شغل ۸۵ هزار دلار تا ۱۳۰ هزار دلار است.

 


۲)تحلیل گر ریسک

تضمین رعایت مقررات ایالتی و فدرال، شغل روزانه یک تحلیلگر ریسک است. میزان تحصیلات مورد نیاز این شغل کاملاً به ویژگی های فرد بستگی دارد، اما تحلیلگران ریسک که علاقه مند به مشاغل در blockchain هستند، باید در مورد فناوری و زبان های ویژه برنامه نویسی که برای ساخت برنامه های blockchain استفاده می شوند، درک کافی داشته باشند.

 


 

دامنه حقوقی این شغل ۸۵ هزار دلار تا ۱۰۵ هزار دلار است.

 


۳)مدیر روابط عمومی

 

در درجه اول نقش ارتباطات رسانه ای، یک مدیر روابط تحلیلگر در یک شرکت blockchain به موقعیت شرکت و فناوری آن در صنعت گسترده شرکت کمک می کند. این شخص وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که تحلیلگران صنعت از فن آوری کارفرمای خود آگاه هستند و آن را گزینه ای مناسب و مثبت برای مشتریان خود می دانند. افراد موفق در رسانه ها، روابط عمومی یا روزنامه نگاری بهترین گزینه برای این شغل هستند.

 


دامنه حقوقی این شغل ۵۰ هزار دلار تا ۱۲۵ هزار دلار است.

 


۴)مهندس نرم افزار

هر شرکتی که در زمینه blockchain سرمایه گذاری می کند، نیاز به مهندسین نرم افزار دارد. این شغل بیشترین تقاضای استخدام در بین همه شرکت های فعال در زمینه بلاک چین است. وظایف خاص با توجه به صنعت و میزان پیشرفت فناوری موجود در هر شرکت متفاوت خواهد بود. بیشتر شرکت ها به دنبال افرادی هستند که حداقل دارای مدرک دانشگاهی در رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر یا سایر مدارک مهندسی، به ویژه برای افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد این رشته ها هستند.

 


 

دامنه حقوقی این رشته از ۹۰ هزار دلار تا ۱۴۵ هزار دلار است.

۵)مشاور حقوقی

در صنعتی پر از سردرگمی قانونی و نظارتی، مسائل مربوط به حریم خصوصی و اساسنامه حمایت از مصرف کننده و همچنین درگیری های احتمالی در مورد مالکیت معنوی که برای تهیه کد و الگوریتم ها استفاده می شود نیاز به مشاور حقوقی صنعت بلاکچین را زیادتر کرده است. وکلای Blockchain نیازی به دانش برنامه نویسی ندارند، اما این وکلا باید درک عمیقی از فن آوری و فرآیندهای توسعه بلاک چین داشته باشند تا بتوانند بهتر از کارفرمایان خود در برابر مشکلات قانونی محافظت کنند.

 


 

دامنه حقوقی این شغل از ۱۰۰ هزار دلار تا ۱۹۰ هزار دلار است

 


۶) مهندس طراح وب سایت front end

تجربه برنامه نویسی برای این شغل الزامی است و مهارت های رابط  UX / UI و درک درست از آن ها مهمترین حرفه هایی است که این مهندس باید داشته باشد. زبانهای برنامه نویسی خاص بسته به شرکت و پلتفرم آن دارد، اما به طور کلی مهندسان front end بلاک چین نیاز به فن آوری های ledger و زبان های برنامه نویسی مانند JavaScript ، Angular و Redux و همچنین HTML و CSS دارند.

 


دامنه حقوقی این شغل ۷۰ هزار دلار تا  ۱۲۵ هزار دلار است.

 


۷)مدیر انجمن

بخش اصلی بازاریابی و پشتیبانی مشتری به عهده مدیران انجمن blockchain است. حضور کارفرمایان در رسانه های اجتماعی، انجمن ها و سایر رسانه های اینترنتی و همچنین تولید محتوای مناسب برای پاسخ به سوالات مکرر مشتریان است از ویژگی های حرفه این افراد است.

 


 

دامنه حقوقی این شغل از ۳۵ هزار دلار تا ۹۵ هزار دلار است.

 


۸)طراح فناوری

نقشی که نیاز به تخصص فنی و همچنین شناخت روانشناسانه از عملکرد انسان ها دارد، طراحان فناوری blockchain مسئول اجرای نهایی تا انتهای راه حلهای هر بلاک هستند. طراحان فناوری در بحث های گسترده در مورد چگونگی پیاده سازی فناوری ها شرکت می کنند و اغلب به عنوان نماینده شرکت برای مشتریان نوع خدمات را توضیح می دهند. دانش و تجربه در زبان های برنامه نویسی مورد نیاز برای تولید برنامه های blockchain از لزومات حرفه طراحان است.

 


دامنه حقوقی  طراحان فناوری از ۱۰۰ هزار دلار تا ۱۶۰ هزار دلار است.

 


۹)تحلیل گر کسب و کار

با استفاده از ابزارهای علم داده و تجزیه و تحلیل تجارت، تحلیلگران کسب و کار میزان کارایی محصولات مبادلات در بلاک چین را مورد بررسی قرار می دهند. این افراد همچنین روند بازار را نظارت و بررسی می کنند تا بهترین راهکار را برای جذب کاربر بیشتر برای شرکت توصیه کنند. دانش عمیق در مورد ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها و زبان های برنامه نویسی، مانند پایتونPython، ضروری است.

 


 

دامنه حقوقی این شغل از ۸۰ هزار دلار تا ۱۰۵ هزار دلار است.

 


منبع:۹ فرصت شغلی حوزه بلاک چین در سال۲۰۲۰


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۷:۲۱ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

چه زمانی استخراج بیت کوین به اتمام می رسد؟

طبق آمار تعداد بیت کوین های استخراج شده به بیش از ۱۸ میلیون رسیده است. تعداد کلی ارز دیجیتال بیت کوین ۲۱ میلیون اعلام شده و این تعداد استخراج این نوید را به ما می دهد که تنها ۳ میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده است. طبق آماری که توسط Chainalysis منتشر شده است تعداد ۴ میلیون از بیت کوین ها گم شده است و امکان بازگشت آن ها نیز وجود دارد .

 


بیت کوین از بسیاری از جهات همانند طلا است. باید طلا را از زمین و بیت کوین را از طریق دستگاه های دیجیتالی استخراج کرد.  پیوند با این فرآیند تصریح شده توسط بنیانگذاران بیت کوین است که مانند طلا، ارز دیجیتال نیز باید یک عرضه محدود داشته باشد. زمانی که استخراج بیت کوین به اتمام برسد عملا کار دستگاه های دیجیتالی خاتمه خواهد یافت مگر آنکه پروتکل بیت کوین تغییر کند تا امکان بیشتری برای عرضه فراهم شود.

 


تأثیر عرضه محدود بیت کوین بر معدنچیان 

 

موضوع به اتمام رسیدن ارز های دیجیتال همیشه یک موضوع پر بحث میان استخراج کنندگان یا به اصطلاح معدنچیان بوده است. طبق گفته محققان ۱۴ می امسال باید منتظر هاوینگ بیت کوین باشیم. اما هاوینگ چیست؟ با وقوع هاوینگ پاداش هر بلاک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.  هر ۴ سال یک بار میزان پاداش برای حل معادله هر بلوک را محدود می کنند پاداش برای هر بلوک معدن از ۵۰ به ۲۵ BTC اولیه و نیمه دوم سال ۲۰۱۶ که شامل کاهش بیشتر در پاداش بلوک بود  به ۱۲.۵ BTC رسید. این محدودیت تأثیر بسیار زیادی بر روند به اتمام رسیدن تعدا بیت کوین های استخراج نشده دارد. با این حال ، شایان ذکر است که بیش از ۱۰۰ سال دیگر زمان خواهد بود تا شبکه بیت کوین آخرین سکه خود را استخراج کند. کاهش چشمگیر  اندازه پاداش برای حل معادله هر بلاک ممکن است به این معنا باشد که روند معدنکاری قبل از مهلت ۲۱۴۰ تغییر خواهد کرد و این به دلیل محدودیت هایی است که مدیران این ارز دیجیتال بر آن قرار می دهند.

 


تغییر روند استخراج

 

پروتکل های جدید ، روش های جدید ثبت و پردازش معاملات و هر تعداد دیگر عوامل ممکن است بر روند معدن می تواند تأثیر بگذارد. باید دید مدیران این ارز دیجیتال چه تصمیمی را برای ۳ میلیون بیت کوین باقی مانده می گیرند. هر چه زمان می گذرد رقابت بر تعداد استخراج بیت کوین به سرعت افزایش می یابد که این می تواند بر روند استخراج تأثیرات زیادی را بگذارد، برای مشاهده این تغییرات و قوانین جدید باید منتظر ماند.

 


علت نرخ رشد بیت کوین چیست؟

 

منطق احتمالی افزایش قیمت بیت کوین ریشه در عرضه محدود آن دارد. کارگران معدن مجبور خواهند شد برای جبران خسارت، نرخ فروش BTC خود را افزایش دهند. به همین علت است که هر چه بیشتر می گذرد قیمت هر بیت کوین با رشد بسیار زیادی روبه رو می شود.

 


کلام آخر

 

ورود به دنیای ارز های دیجیتال و سرمایه گذاری در آن نیازمند داشتن اطلاعات بسیار زیادی است که از قبل باید آن ها را مطالعه کرده باشید. میزان ارزش هر بیت هر چند با نواساناتی رو به رو است اما روند رو به رشدی را طی ۱۰ سال اخیر در پیش داشته است و سرمایه گذاران زیادی را مجاب به وارد شدن در این زمینه کرده است. همانطور که در بالا اشاره شده است هر چند سال بر پاداش حل معادله هر بلوک یعنی هر سکه ای که تولید می شود محدودیت هایی قرار می دهد و این کار استخراج را برای تازه واردان به مراتب سخت تر می کند و البته در آمد افرادی که از مدت ها پیش شروع به استخراج کرده اند و سکه های خود را نگه داری کرده اند را بسیار بیشتر می کند.

 


منبع:چه زمانی استخراج بیت کوین به اتمام می رسد؟


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۳۰ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

پیشبینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

در واقعیت، هیچ کس نمی تواند آینده بیت کوین را پیش بینی کند، اما اگر بتوانیم، همه میلیاردر می شویم. در دنیای ارز های دیجیتال قیمت ها دچار نوسانات بسیار شدید است. این بدان معنی است که ارزش یک بیت کوین می تواند به سرعت بالا یا پایین بیاید، علت این نوسانات اما می تواند مربوط به عوامل طبیعی همچون وجود بیماری های شایع تا عواملی همچون تحریم و منع قانونی یک سری از کشور ها از خرید و فروش ارز های دیجیتال باشد. هنگام پیش بینی ارزش آتی ارز های رمز پایه، بهتر است به حوادث دنیای واقعی نگاه کنیم. این می تواند شامل پیشرفت فناوری، ابزار مدرن تکنولوژی، مشارکتهای جدید سیاسی یا حتی قوانین و مقررات کشور ها باشد. بهتر است قبل از آغاز سرمایه گذاری تحقیقات لازم را در مورد ارز دیجیتال داشته باشید و از افراد با تجربه همچون مشاوران تلفنی کمک بگیرید.

 


بنابراین، اکنون که می دانید هنگام تحقیق در مورد پیش بینی های انجام شده در بیت کوین چه چیزی را باید در نظر بگیرید، در این بخش از مقالات آرموو قصد داریم برخی از پیش بینی های که اشخاص و یا سایت های معتبر جهانی راجع به آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۰ انجام داده اند را تحلیل کنیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

مک آفی McAfee

 

اولین پیش بینی بیت کوین که می خواهیم در مورد آن به شما بگوییم توسط جان مک آفی، خالق نرم افزار ضد ویروس محبوب McAfee  منتشر شده است. مک آفی با پش بینی های دیوانه کننده ای که در توییتر خود منتشر میکند بسیار شهرت پیدا کرده است. او در سال ۲۰۱۷،  اظهار داشت که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به ۵۰۰۰۰۰ دلار می رسد.  مک آفی بعد از مدتی پیش بینی قیمت بیت کوین خود را در سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیون دلار افزایش داد.

 


اگر قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار در سال  ۲۰۲۰ برسد، ارزش بیت کوین های استخراج شده را به ۱۵ تریلیون دلار می رساند.

 


تام لی Tom Lee

 

پیش بینی قیمتی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ که می خواهیم راجع به آن صحبت کنم توسط یک تحلیلگر به نام تام لی منتشر شده است. لی برای سازمان تحقیقاتی cryptocurrency Fundstrat کار می کند و به دلیل بحث در مورد پیشبینی قیمت بیت کوین در تلویزیون شهرت پیدا کرده است. لی معتقد است که قیمت بیت کوین در سال  ۲۰۲۰   به   ۹۱،۰۰۰    دلار ارزش خواهد رسید. او با استفاده از تجربه ای در ۱۰ اخیر راجع به ارز های دیجیتال بدست آورده است پیش بینی اش را بر اساس روند کلی نمودار رشد بیت کوین منتشر کرده است.

 


اوساتو آوان-نومایو Osato Avan-Nomayo

 

پیش بینی قیمت بعدی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ که می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم واقعاً جالب است که توسط تحلیلگر اوساتو آوان-نومایو از Bitcoinist انجام شده است. تجزیه و تحلیل او پیش بینی می کند که ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ حداقل به ۲۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید.

 


فران استرانجر Fran Strajnar

 

در این پیش بینی Fran Strajnar معتقد است که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به سطح ۲۰۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید.

 


کلام آخر

 

اگرچه بیت کوین از نظر سرمایه گذاری بازار، شهرت و استفاده در دنیای واقعی ارز های رمزنگاری شده شماره یک است، اما سطح عملکرد معاملات آن در واقع کاملاً ضعیف است. در حقیقت بسیاری از ارزهای رمزنگاری دیگر نیز وجود دارند که روند معاملاتشان سریعتر، ارزان تر و مقیاس پذیر تر هستند. حدودا ۱۰ دقیقه طول می کشد تا یک معامله در شبکه بیت کوین تأیید شود این در حالی است که سایر سکه ها مانند اتریوم می توانند معاملات را در حدود ۱۶ ثانیه تأیید کنند. اما نکته قابل توجه در مورد ارز دیجیتال بیت کوین آن است که در چند سال اخیر با روند رو به رشد قیمتی همراه بوده و توانسته از سایر ارز های رمز نگاری شده پیشی بگیرد و محبوب ترین ارز رمز پایه شناخته شود.

منبع:پیشبینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۴:۴۴ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

آموزش خرید ارز دیجیتال بیت کوین در ۳ مرحله

بیت کوین امروزه بیش از هر زمان دیگری در صدر اخبار است. به لطف بالا رفتن قیمت های ارز یجیتال بیت کوین و افت نواسان قیمتی در آن، همه سرمایه گذاران علاقه مند هستند که نحوه خرید و فروش بیت کوین را یاد بگیرند و به گونه ای وارد بازار بورس ارز های دیجیتال شوند. این نوع از سرمایه گذاری به نظر یک سرمایه گذاری ریسکی می آید اما با توجه به رشد ارز دیجیتال بیت کوین در چند سال اخیر به نظر منطقی می آید. اما از چه سایت ها و یا صرافی هایی می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری و یا به فروش برسانید؟ در این بخش از مقالات آرموو با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤال را بهتر و بیشتر درک کنید.

 


راهنمایی سریع

اینها نکاتی اصلی هستند که هنگام خرید بیت کوین باید بدانید:

 


یک کیف پول بیت کوین آفلاین نصب کنید و رمز عبور قوی برای محافظت از آن تنظیم کنید.

اگر می خواهید بر معملات خود کنترل داشته باشید یک حساب کاربری در Coinbaseو پلت فرم معاملاتی آن یعنی Coinbase Pro  تنظیم کنید.

درگاه پرداخت معتبری را برای خود انتخاب کنید

 


مرحله اول: کیف پول خود را انتخاب کنید

از “کیف پولهای” دیجیتالی برای ذخیره بیت کوین استفاده کنید تا در هر زمان که می خواهید آنها را خرج کنید یا آنها را با ارز دیگری مبادله کنید. کیف پول ها از نظر ویژگی  سیستم عامل هایی که می توان از آنها استفاده کرد و به لحاظ امنیت تفاوت هایی دارند ، بنابراین مهم است که کیف پولی را انتخاب کنید که برای شما و نوع سرمایه گذاری ای که می خواهید انجام دهید مفید باشد.

 


Exodus یک برنامه رایگان است که با پشتیبانی از تعدادی از ارزهای رمزپایه، از جمله بیت کوین برای استفاده  تجارت داخلی و مبادلات می توان از آن استفاده کرد.

 


Mycelium یک کیف پول محبوب برای موبایل است که به دلیل سازگاری با فناوری پیشرفته تر، مانند کیف پول های سخت افزاری  Trezor دارای امنیتی فوق العاده است.

 


 

توجه: اگرچه یک کیف پول آنلاین برای خرید اول بیت کوین مناسب است، اما اگر به دلیل تجارت یا افزایش ارزش ارز دیجیتال نیاز به محافظت حداکثر از کیف پول خود دارید، حتما آن را به کیف پول سخت افزاری متصل کنید.

 


مرحله دوم: پلتفرم تجارت خود را برای خرید و فروش بیت کوین انتخاب کنید

شناخت صرافی های معتبر زیادی وجود دارند که می توان ارز های دیجیتال را در آن ها خرید یا فروش کرد، به طور مثال coinbase از بهترین نمونه های آن است. برخی از سایت ها در ایران نیز به عنوان مکانی برای مبادلات ارز دیجیتال شناخته می شوند که می توان در ان ها خرید و فروش را انجام داد. بهتر است قبل از انجام هر کاری تنها با استفاده از مشاوران تلفنی بهترین راه حل را برای خرید و فروش ارز دیجیتال پیدا کنید.

 


مرحله سوم: درگاه پرداخت خود را انتخاب کنید

 

انتخاب یک درگاه معتبر برای خرید و فروش ارز های دیجیتال یکی از ارکان اصلی در دنیای بورس ارز های دیجتال است. در چند سال اخیر با توجه به هک شدن یک سری از درگاه های پرداخت سرمایه گذاران نمی توانند به درگاه های ظرداختی اعتماد کنند. coinpayments، bit pay، blockchain.info از نمونه های معتبر و ایمن درگاه های پرداخت هستند.

منبع:آموزش خرید ارز دیجیتال بیت کوین در ۳ مرحله


برچسب: مشاوره ارز دیجیتال، ارز دیجیتال،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۶:۳۵ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)