آرموو آرموو .

آرموو

سؤالات متداول دانش آموزان در مشاوره درسی

دانش آموزان به طور معمول از همان دوره ابتدایی تا متوسطه باید راهنمایی و مشاوره درسی شوند تا دچار افت تحصیلی، پریشانی و اضطراب نباشند و بتوانند مسیر پیشرفت خود را به خوبی شناسایی کنند و بر آن قدم بردارند. اکثر والدین نمرات درسی فرزندشان را اولویت قرار می دهند و میزان تفهیم دروس برایشان اهمیتی ندارد. دانش آموزانی که والدین شان به آنان سخت گیری های بیش از اندازه برای کسب نمرات بالا می کنند با مشکلات بسیار زیادی روبه رو می شوند که ممکن است تا بزرگسالی با آن ها همراه باشد.

 


آیا نیاز به مشاوره درسی دارید؟؟
 

دانش آموزانی که تنها برای کسب نمره آزمون می دهند از روش های ناصحیحی همچون تقلب، حاضر نشدن  در کلاس و موارد بسیار زیادی که تنها خصوصیت دروغ گفتن را در آنان تقویت می کند و هیچ کمکی در جهت بهبود عملکردشان ندارد استفاده می کنند. در این بخش مجله آرموو نگاهی داریم به سؤالات و دغدغه های دانش آموزان و ارائه روش های صحیح به آنان:

 


موقع درس خوندن خوابم می گیره و نمی تونم درست تمرکز کنم باید چیکار کنم؟
طبق اطلاعاتی که دانشمندان بدست آورده اند دلایلی که افراد هنگام درس خواندن خوابشان می گیرد به دلایل:۱)در حالت های خمیده و یا دراز کشیده درس می خوانند ۲) وضعیت بدنی خود را هنگام درس خواندن تغییر نمی دهند ۳)به کتابی که می خوانند علاقه ای ندارند ۴)نوع تغذیه شان نامناسب است.

 


چطور می تونم هم درس هامو بخونم هم بازی کنم؟
برنامه ریزی در زندگی هر فرد نقش بسیار مؤثری دارد. دانش آموزان زمان های خارج از مدرسه خود را اکثرا به بازی کردن، تلویزیون دیدن و کلاس های آموزشی می گذرانند و ساعات کمی را به درس خواندن اختصاص می دهند. معلمین و مشاوران باید به دانش آموزان کمک کنند تا با یک برنامه ریزی صحیح میان کلاس های آموزشی، تفریحات و خواندن دروس مدرسه شان تعادل ایجاد شود.

همیشه موقع امتحانام استرس دارمو و نمی تونم درست درس بخونم

با توجه به برنامه ریزی درسی ضعیف اکثر دانش آموزان و موکول کردن بخش بسیار زیادی از دروس به شب امتحان و یا روز های قبل امتحان طبیعی است که استرس و اضطراب مانع تمرکز آنان می شود. مشاوران در این زمینه با گفتگو های دوستانه باید دانش آموزان را توجیه کنند تا قبل از شروع امتحانات به صورت مستمر دروس خود را مرور کنند و یا در کلاس درس به خوبی به صحبت های معلم گوش فرا دهند تا قبل از امتحانات با استرس های بی مورد به خودشان آسیبی وارد نکنند.

من علاقه ای به درس ندارم، دلم میخواد ورزشکار بشم

باید گفت هر کسی در زندگی علاقه ها و استعداد هایی دارد که اگر در زمان درست به فکر پرورش آن باشد می تواند زندگی بهتری را تجربه کند. در ایران اکثر والدین با تأکید بر دروس مدرسه می خواهند فرزندشان تحصیل کرده باشد و کمتر سمت مواردی همچون ورزش و موسیقی برود، این در حالی است که در تمام دنیا تأکید ها بر فراگیری یک حرفه و رشد استعداد های ذاتی دانش آموزان است. مشاوران باید به دانش آموزان کمک کنند تا میان درس خواندن و حرفه هایی که به آن علاقه دارد تعادل ایجاد شود.

خانوادم منو همیشه با دیگران مقایسه می کنن و این باعث استرس بیشتر من میشه
یکی از اشتباهات متداولی که والدین آن را انجام می دهند، تحقیر ها و مقایسه کردن هایی که می تواند کودکان یا نوجوانان را کلافه و از درس خواندن خسته کند. جملاتی که از طرف والدین با دلسوزی گفته می شود و تأثیر عکس می گذارد. پیشنهادی که مشاوران به والدین می کنند این است به جای مقایسه و جملات نامناسب بهتر است از روش هایی استفاده کنید که به فرزندتان اعتماد به نفس بدهد. نقاط ضعف و قدرت فرزندتان را بشناسید و با گفتگو راجع به آن ها سعی در برطرف کردن آن داشته باشید.

چرا همیشه نمره هام پایینه؟
نمرات پایین در هر درس نشان از بی علاقگی و بی انگیزگی دانش آموزان در کلاس درس یا موقع خواندن دروس است. هیچ کس کند ذهن و کم هوش نیست شاید اختلالاتی در یادگیری دارید که متوجه آن ها نشده اید پس این مشکلات خود را پنهان نکنید و با مشاور صحبت کنید تا بهترین روش را به شما ارائه دهد.

 


از معلمم خوشم نمیاد اون همیشه منو تحقیر میکنه
یکی از متداول ترین دغدغه دانش آموزان زمانی به وجود می آید که احساس می کنند معلمان قصد اذیت و آزار آنان را دارند، در این زمان است که دانش آموز از درس و مدرسه دلزده خواهد و حتی ممکن است افت تحصیلی چشمگیری نیز پیدا کند. بهتر از والدین و مشاوران پیگیر این قضایا شده و باعث بهبود روابط دانش آموز و معلم شوند.

با مشاور تلفنی آرموو تمام سؤالاتت رو در زمینه درسی و رفع اشکال بپرس و مشکلاتت رو در کمترین زمان برطرف کن
 

ما در آرموو هستیم تا یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش کنیم، انگیزه آنان را افزایش دهیم و اعتماد به نفسشان را با روش های خود آموز ،تثبیت کنیم تا با کسب موفیقت در دروس، نگرانی و استرس و اضطراب را از دانش آموز و خانواده شان دور کرده و محیطی آرامش بخش را به آنان هدیه دهیم. ما در تلاش خواهیم بود تا در هر زمان و مکان که شما بخواهید از طریق تلفن برای رسیدن به اهداف بلند درسی و آموزشی تان در کنار شما باشیم.

 


سؤالات متداول دانش آموزان در مشاوره درسی

 


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۴:۰۵ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

مفهوم بازده و ریسک در سرمایه گذاری و انواع آن

مفهوم بازده
میزان سودی که فرد از سرمایه گذاری خود انتظار دارد بدست بیاورد. اگر انتظار بازده زیاد را از سرمایه گذاری خود دارید بهتر است سراغ سرمایه گذاری هایی بروید که این امکان را برای شما فراهم می کند. با یک تحلیل به موقع و حرفه ای می توانید بازده سود مورد نظر خودتان را تشخیص دهید و با یک برنامه ریزی درست به هدفتان در سرمایه گذاری برسید. قبل از آغاز سرمایه گذاری باید بازده و میزان ریسک پذیری برای سرمایه گذار مشخص شود تا فرد بتواند با اطمینان قدم های خود را بردارد.

آیا به مشاور سرمایه گذاری نیاز دارید؟؟
۱)بازده سود سهام نقدی
با توجه به این که سهام داران علاقه بیشتری نسبت به سود نقدی دارند و آن را نشانه سلامت و روند رشد یک شرکت می دانند، بازده سود سهام نقدی برایشان از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا می توانند در زمان های مقرر سود نقدی خود را دریافت کنند.

۲)بازده اضافی
بازده اضافی زمانی به وجود می آید که سود مورد نظر از سطح شاخص و یا معیار های از پیش تعیین شده بالاتر برود، این نوع بازده معمولا توسط مدیران سرمایه گذاری حرفه ای به وجود می آید.

۳)بازده غیر عادی
بازده غیر عادی آن سودی که از مابین سود مورد انتظار و سود واقعی قرار می گیرد. این نوع بازده در واقع یک معیار کلی است برای سرمایه گذران تا بدانند نسبت به میزان ریسکی که انجام داده اند چه میزان سود بدست آورده اند.

۴)بازده واقعی
  بازده واقعی به معنای سود یا ضرر و زیان های واقعی و محاسبه شده ای است که به یک سرمایه گذاری وارد می شود. بازده واقعی همان چیزی است. بازده واقعی مقابل بازده مورد انتظار قرار می گیرد و همان سودی که به دست سرمایه گذاران می رسد.

آیا از ۶ نوع از سرمایه گذرای جایگزین اطلاع دارید؟؟
 

۵)بازده مورد انتظار
  دغدغه تمام سرمایه گذران این است که نسبت به دارایی که برای سرمایه گذرای اختصاص می دهند بازده مناسبی را کسب کنند که به آن بازده مورد انتظار می گویند، بازده مورد انتظار مقابل بازده واقعی قرار می گیرد.

نرخ بازده سرمایه ROL Return on Investment
Rol=(سود خالص / هزینه سرمایه گذاری).۱۰۰

بازده سرمایه گذاری (ROI) یک معیار عملکردی است که برای ارزیابی، کارایی یک سرمایه گذاری یا مقایسه کارآیی تعدادی از سرمایه گذاری های مختلف استفاده می شود. نرخ بازگشت سرمایه به طور کل به معنای بازده خالص یک سرمایه گذاری خاص با توجه به هزینه سرمایه گذاری به طور مستقیم است. برای محاسبه سود یک سرمایه گذاری میزان سود از هزینه ای که سرمایه گذار در کار قرار داده کم می شود و بر هزینه کلی تقسیم می شود و میزان سود به صورت درصدی بدست می آید. نتیجه به صورت درصد یا نسبت محاسبه می شود. ارزش فعلی سرمایه گذاری به عواید حاصل از فروش سرمایه گذاری است. از آنجا که رول به عنوان درصدی اندازه گیری می شود می توان آن را به بازده  سایر سرمایه گذاری ها مقایسه کرد که به فرد این امکان را می دهد راحتر تصمیم خود را از بابت نوع سرمایه گذاری خود بگیرند. فهمیدن ROI بطور شهودی آسان تر است که به جای یک نسبت به عنوان یک درصد بیان شود.

نکته: نرخ بازگشت سرمایه ((Rol به طور کل به معنای بازده خالص یک سرمایه گذاری خاص با توجه به هزینه سرمایه گذاری بطور مستقیم است. برای محاسبه ROI، سود (یا بازده) یک سرمایه گذاری بر هزینه کل سرمایه گذاری تقسیم می شود. نتیجه به صورت درصد یا نسبت محاسبه می شود. “ارزش فعلی سرمایه گذاری” به عواید حاصل از فروش سرمایه گذاری اشاره دارد. در اصل، ROI می تواند به عنوان یک اندازه گیری اساسی از سودآوری یک سرمایه گذاری استفاده شود. نرخ بازده یا همان  ROI می تواند در سرمایه گذاری سهام باشد،ROI یک شرکت یا یک کارخانه یا در یک معاملات ملکی و یا خرید و فروش زمین محاسبه شود.

نحوه محاسبه Rol چگونه است؟
از آنجا که ROI به عنوان درصدی اندازه گیری می شود، می توان آن را به راحتی با بازده سایر سرمایه گذاری ها مقایسه کرد که به فرد این امکان می دهد راحتر تصمیم خود را از بابت نوع سرمایه گذاری خود بکند. از آنجا که Rol به عنوان درصدی اندازه گیری می شود می توان آن را به راحتی با بازده سایر سرمایه گذاری ها مقایسه کرد که به فرد این امکان را می دهد که راحتر اقدام به سرمایه گذاری کند تا بتواند به سود مورد نظرش برسد.

آیا بازده و سود سرمایه گذاری را به طور قطعی می توان تشخیص داد؟
باید گفت سود یا همان بازده در سرمایه گذرای درصد سود بازگشتی است که می توان قبل از آغاز سرمایه گذاری آن را به صورت تقریبی تخمین زد و سپس سرمایه گذاری را آغاز کرد. هر فردی که کار سرمایه گذاری را می خواهد آغاز کند قبل آغاز کار با مشاوره گرفتن از افراد متخصص و یا با تجربه شخصی اش باید بازده مورد نظر خودش را به طور تقریبی بدست بیاورد تا با اطمینان خاطر کامل سرمایه گذاری را آغاز کند.

مفهوم ریسک
شاید اکثر افراد با مفهوم ریسک آشنایی داشته باشند، اما ریسک در سرمایه گذاری به چه معناست؟ همیشه میان سود یا همان بازده ای که انتظار دارید به دست بیاورید و بازده واقعی ای که بدست می آورید تفاوت های زیادی است. زمانی که نتوانید بازده سرمایه گذاری تان را قبل از آغاز سرمایه گذاری تخمین بزنید و یا زمانی که نرخ بازده در مکانی که در آن می خواهید سرمایه گذاری کنید دچار نواسان می شود مفهوم ریسک در سرمایه گذاری را متوجه می شوید. به طور مثال در ایران زمانی که بر ارز یا طلا و سکه سرمایه گذرای انجام می دهید یک سرمایه گذاری ریسکی را به اجرا در  آورده اید، زیرا این نوع بازار ها گاهی به نواسات بسیار زیادی دچار می شود که می تواند ضرر های سنگینی را به صاحبین سرمایه وارد کند.

با مشاوره تلفنی آرموو تمام مشکلاتت رو در زمینه سرمایه گذاری بپرس و با قدم های محکم تر سرمایه گذرای رو شروع کن
آرموو با کارشناسان و متخصصین خود در حوزه ی مشاوره سرمایه گذاری به صورت تلفنی، تیمی را تشکیل داده است، که کار مشاوره را با بهترین کیفیت اجرا کند و به شما ضمانت کامل و اطمینان خاطر خواهد داد که در این مسیر همراه خوبی برای تان باشد و مشکلات و سؤالاتتان  را با دقت بررسی و برای رفع آن، راه حل مناسب ارائه دهد.

منبع:مفهوم بازده و ریسک در سرمایه گذاری و انواع آن

 


برچسب: سرمایه گذاری+مشاور سرمایه گذاری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۲:۵۳ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

۶ نوع از سرمایه گذاری جایگزین

زمانی که شما نخواهید در بازار ارز، سهام، بورس و تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاری تان استفاده کنید و دارائی تان در  بازار های همچون طلاو سکه، املاک و مستغلات و غیره تخصیص دهید از سرمایه گذاری جایگزین استفاده کرده اید. سرمایه گذاری جایگزین جزو سرمایه گذاری های پر ریسک محسوب می شود که به همان نسبت نیازمند تجربه بالقوه در این بازار ها دارد. انواع سرمایه گذاری جایگزین شامل:

 


آیا به مشاور سرمایه گذاری نیاز دارید؟؟

 


۱)سرمایه گذاری خطر پذیر
venture capital زمانی که دارائی تان را به طور مثال در شرکت های نوپا همانند استارت آپ ها قرار می دهید از نوع سرمایه گذاری بلند مدت و خطر پذیر استفاده کرده اید.

۲)سرمایه گذاری خصوصی privet equity
زمانی که سرمایه گذاری در شرکت ها به بخش هایی غیر از شرکت در سهام و موارد این چنینی بشود و در عوامل دیگر همچون رشد و پیشرفت آن، تغییر ساختار و یا خرید ابزار باشد از نوع سرمایه گذاری خصوصی استفاده شده است.

۳)صندوق سرمایه پوششی ریسکی  Hedge fund
صندوق هایی که بخش های متنوعی از سرمایه گذاری را در بر می گیرند که میزان خطر پذیری و ریسک یک سرمایه گذاری را کاهش می دهند صندوق سرمایه پوششی ریسکی می گویند.

 


آیا از ۷ توصیه برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ اطلاعاتی دارید؟؟

 


۴)سرماگذاری شخصی
زمانی که استعداد یک فرد را شناسایی می کنید و با قرار دادن سرمایه بر توانمند سازی او سعی دارید تا این فرد را به جامعه بیشتر بشناسانید  یک نوع سرمایه گذاری شخصی را انجام داده اید. سرمایه گذاری بر یک خواننده، نقاش، بازیگر، نویسنده و یک فیلم یا سریال از انواع این نوع سرمایه گذاری است.

۵)سرمایه گذاری بر کالا Discommode
اگر دارائی تان را بر تولید یا صادرات واردات یک نوع کالای خاص اختصاص دهید به آن سرمایه گذاری در کالا می گویند. سرمایه گذاری کالا  می تواند بسیار مفید باشد و به چرخه بازار نیز کمک های زیادی کند.

۶)سرمایه گذاری در زمین و مستغلات  Real estate
سرمایه گذرای در زمین و مستغلات به این دلیل که در ایران مالیاتی از صاحبین زمین و مستغلات گرفته نمی شود امری بسیار رایج است. متأسفانه این امر بر افزایش قیمت زمین و مستغلات تأثیرات بسیار چشم گیری می گذارد و می تواند تورم را در کل کشور با رشد روبه رو کند.

 


زمانی که سرمایه تان را در بورس و یا تسهیلات بانکی قرار می دهید دردسر های کمتری را تجربه می کنید اما ممکن است سوددهی کمتری برای شما به همراه داشته باشد تا زمانی می خواهید از سرمایه گذاری جایگزین استفاده کنید. در سرمایه گذاری جایگزین میزان بازده مالی شما نیز می تواند متغیر باشد و این بسته به هوش و تجربه کاری شما دارد که چگونه و در چه زمان هایی سرمایه گذرای تان را با رشد بیشتر روبه رو کنید.

 


با مشاوره تلفنی آرموو تمام سؤالاتت رو در مورد سرمایه گذاری بپرس و با قدم های محکم تر سرمایه گذرای رو شروع کن

 


آرموو با کارشناسان و متخصصین خود در حوزه ی مشاوره سرمایه گذاری به صورت تلفنی، تیمی را تشکیل داده است، که کار مشاوره را با بهترین کیفیت اجرا کند و به شما ضمانت کامل و اطمینان خاطر خواهد داد که در این مسیر همراه خوبی برای تان باشد و مشکلات و سؤالاتتان  را با دقت بررسی و برای رفع آن، راه حل مناسب ارائه دهد.

 


منبع:6 نوع از سرمایه گذاری جایگزین


برچسب: سرمایه گذاری، مشاور سرمایه گذاری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۳:۲۸ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

۶ نوع از اختلالات یادگیری و علائمی که باید بدانید

آیا برای شما هم پیش آمده که مباحث درسی را نسبت به بقیه همکلاس های تان دیرتر یاد بگیرید و این موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس تان شود؟ عدم توانایی در گوش دادن دروس کلاس، صحبت کردن و تفهیم مباحث از عواملی است که باعث می شود مواضیع درسی را به خوبی یاد نگیرید و مشکلات درسی متعددی گریبانتان را بگیرد. باید گفت بسیاری از دانش آموزانی که دارای اختلالات یادگیری هستند انزواطلب و ترسو می شوند و این به دلیل آسیب هایی که در دوره های تحصیلی به آن ها وارد می شود. اختلالات یادگیری متأسفانه نه توسط والدین و نه توسط معلمان به خوبی تشخیص داده نمی شود و صفت هایی همچون کند ذهن، احمق، کم هوش به افرادی که دارای این نوع از اختلالات هستند اطلاق می شود. در این بخش از مجله آرموو نگاهی داریم به انواع اختلالات یادگیری که باعث بروز مشکلات درسی می شود:

 


آیا به مشاوره درسی و رفع اشکال نیاز دارید؟؟

 


۱)اختلالات شنوایی(APD)
افرادی که مبتلا به کم شنوایی یا اختلالات APD هستند، تفاوت های ظریف بین اصوات را تشخیص نمی دهند حتی اگر صداها بلند و به اندازه کافی واضح باشند.

۲)اختلال یادگیری دیسلکسیا، دیسکلکولیا، دیسگرافیا
دیسکلکولیا: به افرادی که ناتوانی در درک و شمارش اعداد دارند و یادگیری ریاضی برای آن ها مشکل است.
دیسلکسیا: این افراد در خواندن، درک مطلب، یادآوری و گفتار مشکل دارند.
دیسگرافیا: به افرادی که در نوشتن و مهارت های حرکتی مشکل دارند می گویند. املای ضعیف، خلاصه برداری نکردن از گفته های معلم از علائم این اختلال است.
۳)بیش فعالی(ADHD)
اختلالاتی که موجب از کنترل خارج شدن رفتار، یادگیری و تمرکز فرد می شود. بیش فعالی در پسران بیشتر از دختران است.

۴)دیپراکسیا
این اختلال باعث ایجاد مشکل در حرکت و هماهنگی زبان و گفتار می شود. کندی در سرعت پردازش موضوعات و اضطراب از دیگر علائم این اختلال است.

۵)اختلالات در عملکرد اجرایی
نوعی اختلال که بر فرآیند های برنامه ریزی، سازماندهی و تعیین هدف تأثیر می گذارد.

۶)اختلالات در حافظه
سه نوع حافظه برای یادگیری مهم است. حافظه کاری، حافظه کوتاه مدت، حافظه بلند مدت که در پردازش اطلاعات کلامی و غیر کلامی استفاده می شود. اگر در هر یک از این نوع حافظه ها نقصی به وجود آید امکان ذخیره و بازیابی یک سری اطلاعات مورد نیاز برای انجام کار ها مختل می شود.

علائم افرادی که دارای اختلالات یادگیری هستند؟
در یادآوری مواردی که به او گفته شده ناتوان است
در تفهیم مباحث آموزش داده شده مشکل دارد
از روخوانی در کلاس فرار می کند زیرا جملات را به خوبی نمی تواند هجی کند و یا بسیاری از کلمات را جا می اندازد
در انجام دادن تکالیف اش کند است و یا متمایل به انجام دادن آن ها نیست
در کلاس یا انزوا طلب است و یا واکنش های هیجانی زیادی همچون خشم را از خود بروز می دهد
ضعف در هماهنگی ذهن و دست همچون ناتوانی در انجام امور ورزشی و یا حتی نگه داشتن یک مداد را دارد
هنگامی که معلم از او در کلاس سؤالی می کند از آن طفره می رود و یا در بیان آن جواب مشکل پیدا می کند
ضرورت درمان اختلالات یادگیری
فردی که این اختلالات را دارد گاها تا سنین بالا متوجه این موضوع نمی شود و تصور می کند این یک اختلال ذاتی و ارثی است که با مشاوره بر طرف نمی شود. درک این نکته ضروری است که، ناتوانی در یادگیری می تواند بر زندگی خصوصی و خارج از مدرسه و دانشگاه تأثیرات منفی اش را در پی داشته باشد. مشکلاتی در روابط، خانواده، دوستان و محیط کاری، که هر کدامشان می تواند آسیب های روانی جبران ناپذیری را در بر داشته باشد. افرادی که این نوع اختلالات را دارند احساس می کنند نسبت به بقیه دانش آموزان و هم سن و سالانشان کند ذهن و عقب افتاده اند، به همین خاطر معمولا انزوا طلب و سردرگم هستند.

با مشاوره تلفنی آرموو تمام مشکلات درسی ات رو بر طرف کن!!

ما در آرموو هستیم تا یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش کنیم، انگیزه آنان را افزایش دهیم و اعتماد به نفسشان را با روش های خود آموز ،تثبیت کنیم تا با کسب موفیقت در دروس، نگرانی و استرس و اضطراب را از دانش آموز و خانواده شان دور کرده و محیطی آرامش بخش را به آنان هدیه دهیم. ما در تلاش خواهیم بود تا در هر زمان و مکان که شما بخواهید از طریق تلفن برای رسیدن به اهداف بلند درسی و آموزشی تان در کنار شما باشیم.

 


منبع:۶ نوع از اختلالات یادگیری و علائمی که باید بدانید


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۶:۵۷ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

۷ توصیه برای سرمایه گذاری در سال ۹۹

در سرمایه گذاری، ریسک و بازده دو طرف یک سکه هستند. ریسک پایین به طور کلی به معنی بازده(سود) مورد انتظار پایین است، در حالی که بازده بالا معمولاً با ریسک بیشتر همراه است. اما چه نوع سرمایه گذاری هایی در ایران بازده بیشتری دارند؟ سرمایه گذاری در سود های سپرده بانکی در ایران محبوب تر از سایر سرمایه گذاری ها است اما علت آن چیست؟ میزان ریسک پذیری در مردم ایران بسیار کمتر از سایر کشور ها است، به همین علت است که اکثر مردم سعی می کنند تمام سرمایه خود را در امور بانکی و تسهیلاتی قرار دهند و به همان میزان سود قانع می شوند. به همین خاطر دولت با کاهش سود های بانکی سعی داشته است تا مردم را ترغیب به سرمایه گذاری در بخش های دیگری همچون بورس کند.

آیا به مشاوره سرمایه گذرای نیاز دارید؟؟

دغدغه بسیاری افراد این است که با توجه به تورمی که در کشور وجود دارد چه روش هایی در سرمایه گذاری می تواند برای آن ها سود آور باشد و بازده مناسبی نیز برای آن ها داشته باشد. بازار ایران در زمینه های مختلف دچار نواساناتی بوده که افراد را برای سرمایه گذاری می ترساند اما یک سری از سرمایه گذاری ها هستند که به طور عمده میزان بازده مناسبی داشته اند و میزان ریسک شان نیز کمتر است. در این مقاله از مجله آرموو نگاهی داریم به ۷ توصیه ای که افراد قبل از آغاز سرمایه گذاری خود باید آن ها را بدانند.

۱)هدفتان از سرمایه گذاری را مشخص کنید و بازار سرمایه خود را بشناسید:
اکثر افراد تنها میزان بازده سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می دهند و شناخت کافی راجع به بازار سرمایه خود ندارند، به همین علت ممکن است بعد از گذشت مدت زمان کوتاه از سرمایه گذرای خود احساس پشیمانی کنند و با یک شکست مالی روبه رو شوند.

۲) آینده سرمایه گذاری تان را برحسب گذشته اش پیشبینی نکنید:
در هر دوره و در سال های متفاوت ممکن است یک سرمایه گذرای دچار تغییرات و تحولات زیادی شودبه طور مثال افرادی که بر خرید و فروش خودرو می خواهند سرمایه گذاری کنند نمی تواند با استناد به گذشته این بازار قدم در این راه قدم بردارند. همانطور که می دانید بازار خودرو در سال های اخیر دچار نوسانات بسیار زیادی شده است و با افزایش نرخ رشد آن اکثر افراد به این سرمایه گذاری در این زمینه علاقه مند شدند اما باید گفت این نرخ ممکن است دچار نوسانات بسیار شدیدی شود انجام آن یک عمل بسیار پر ریسک است.

۳)به اخبار و پیشبینی هایی که راجع به انواع سرمایه گذاری ها بیان می شود اعتنا نکنید:
رسانه های زیادی هستند که اخبار رشد یا افت بازار های سرمایه را به صورت روزانه به عموم مردم ابلاغ می کنند اما نباید به آن ها اعتنا کرد. پیشبینی سرمایه گذرای باید بر حسب تجربه و شناخت بازار باشد نه براساس اعداد و ارقام.

۴)در سرمایه گذاری صبور باشید:
صبر در سرمایه گذرای، برخی زمان ها می تواند دارایی شمارا چند برابر کند و یا بر عکس باعث شکست مالی شما شود اما این شما هستید که با استفاده از هوش خود و یا تجربه دیگران باید بدانید چه زمان هایی بهتر است صبور باشید و چه زمان هایی سرمایه خود را از چرخه بازار بیرون بکشید.

۵)سبد سرمایه گذاری را فراموش نکنید:
بسیاری از سرمایه گذارن سعی می کنند سرمایه خود را در چند بخش مختلف قرار دهند تا اگر سرمایه شان در یک بخش دچار زیان شد بخش دیگر دارائی شان از بین نرود. به طور معمول سرمایه گذاران ریسک گریزند و نمی خواهند سرمایه خود را معطوف به یک مکان کنند، به همین علت است که با قرار دادن آن در بخش های مختلف سعی در حفظ سرمایه و کاستن ریسک در آن هستند.

۶)از سرمایه گذاری ای استفاده کنید که تورم اقتصادی را بالا نبرد!
بسیاری از افراد زمانی که به طور مثال دلار در حال رشد است و قیمت پول ملی را کاهش می دهد تصمیم می گیرند سرمایه خود را به دلار تبدیل کنند و اینگونه گمان می کنند بهترین نوع از سرمایه گذاری را به اجرا در آورند اما باید گفت این نوع سرمایه گذاری تورم اقتصادی و قیمت اجناس را بسیار بالا می برد و به جامعه آسیب های جدی وارد می کند.

۷)میزان مبلغ در سرمایه گذاری هیچ اهمیتی ندارد:
بسیاری از افراد تصور می کنند که باید پول بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند سرمایه گذاری را آغاز کنند، در حالی که با مبالغی همچون ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان نیز می توانید سرمایه گذاری را شروع کنید و در این زمینه تجربه های خوبی بدست بیاورید تا در آینده بتوانید با مبالغ بیشتر سرمایه گذرای تان را رشد دهید.

منبع:۷ توصیه برای سرمایه گذاری در سال ۹۹


برچسب: سرمایه گذاری، مشاور سرمایه گذاری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۲:۲۴ توسط:Armoo موضوع: سرمایه گذاری نظرات (0)

بهبود روابط بین فردی در کودکان

روابط بین فردی مهارتی است که در جهت تعامل مثبت با افراد و به خصوص با اعضای خانواده. همچنین در برگیرنده شناسایی مرز روابط با دیگران و ایجاد ارتباطی صمیمانه و متعهدانه است. این مهارت باعث می شود کودک در آینده بتواند با دیگران درست رفتار کند. به این معنا که رابطه ی دوستانه با آن ها برقرار سازد و نیز بتواند آن رابطه را حفظ کند. از طرف دیگر این مهارت وی را قادر می سازد که در مواقع لزوم یک رابطه را به شکلی سازنده به پایان برساند. این آموزش سلامت اجتماعی کودک را تأمین می کند. در مقطع دبستان، دوستی ها روز به روز نقش مهمتری در زندگی کودکان بازی می کنند و اهمیت بیشتری می یابند. در این دوره پذیرفته شدن در میان همسالان و یافتن بهترین دوست انرژی زیادی از کودکان می گیرد.

از آن جا که اختلافات و احساسات منفی معمولا در دوستی ها پیش می آیند، افزایش مهارت ارتباط و حفظ دوستی ها، در این مرحله از رشد اجتماعی اهمیت زیادی دارد. بنا بر این آموزش کودکان برای بهبود روابط بین فردی و درک رفتار های مثبت و منفی در دوستی ها، باعث می شود کودکان در تعاملات اجتماعی خویش آگاهانه عمل کنند و از تحول و رشد اجتماعی خود نتایج بهتری بگیرند. همچنین توضیح داده شده که روند توسعه روابط ابزاری برای ارزیابی و در نهایت برخی از تکنیک های مداخله در جهت تقویت روابط وجود دارد.

آیا راجع به ۵ روش کلیدی در تقویت اعتماد به نفس کودکان اطلاع دارید؟؟

الگوی رفتاری برای کودکان، والدینشان هستند، آن ها تمام ​​ارزش ها و رفتارها را می آموزند. به عنوان مثال، هنگامی که با همسر خود اختلاف دارید، نگذارید فرزندتان متوجه این موضوع شود و سعی کنید به جای اینکه فریاد بزنید با یکدیگر با صدای آرام گفتگو کنید.

 


اهمیت دوستی
رابطه با همسالان اهمیت زیادی برای کودکان دارد. کودکان در جریانتعامل با دیگران، ارزش ها، رفتار ها، و باور هایی که به عضویت آنان در جامعه کمک می کند را یاد می گیرند. به دلیل اهمیت و نقش دوست در زندگی فرد، در ابتدا باید به کودک کمک کنیم تا به این امر واقف شود.

شیوه های پیش قدم شدن برای دوستی
تماس چشمی برقرار کنیم
به فرد لبخند بزنیم
پیش قدم بودن در سلام و احوال پرسی
تعریف کردن از عمل یا تعلقات فرد مقابل
دادن پیشنهاد بازی
پیدا کردن موضوعی جالب برای گفتگو
معرفی خود
ویژگی های دوست خوب
به کودکان بگوییم هر فردی را که با ارتباط داریم، نمی توانیم دوست حقیقی خود بدانیم. همه ی ما دوستانی داریم و به نوعی از دوستی های خود لذت می بریم. اما یافتن دوستی که در طول رابطه و در مواقعی که ما با سختی ها و مشکلاتی مواجه می شویم، بخواهد و بتواند به کمکمان بیاید و در واقع یافتن یک دوست حقیقی سخت است.

فعالیت برای والدین: برای فرزند خود دفتری تهیه کنید و به او بگویید ویژگی های یک دوست را خوب را در آن دفتر بنویسد.

فعالیت برای والدین: همه ی بچه ها را دایره وار بنشانید. خودکاری را روی زمین بچرخانید. دو سمت خودکار به سوی هر فردی که افتاد باید ویژگی های خوب یکدیگر را در دوستی بیان کنند.

 


منبع:بهبود روابط بین فردی در کودکان

 


برچسب: مشاوره کودک، روانشناسی کودک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۳:۵۷ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)

۵ روش کلیدی در تقویت اعتماد به نفس کودکان

از مهمترین حالات عاطفی که نقش بسیار زیادی در رشد شخصیت کودکان دارد و وجودش برای حیات و بقای آنان ضروری است، دارا بودن اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس در واقع میزان ارزشی است که ما به خود می گذاریم. در این مقاله از بخش روانشناسی مجله ی آرموو نگاهی داریم به ۴ نمونه از مواردی که به وسیله آن می توانید اعتماد به نفس کودکان را تقویت کنید:

 


1)خودآگاهی
زمانی که افراد تصور مبهمی از خود دارند و در واقع شناخت درستی از خود ندارند به صورت مداوم با خود در کشمکش هستند. زمانی که ما شناختی از خود درونی مان نداریم خود را به دست محیط و اطرافیان می سپاریم و در نتیجه نیروهای بیرونی هستند که شخصیت ما را شکل داده و برای ما قالب و ساختار تعیین می کنند. از سوی دیگر زمانی که شخصیت و رفتار ما بر اساس نیروهای بیرونی شکل گرفته باشد، بسیار شکننده و دائما در حال تغییر خواهند بود و دشواری های زیادی از جمله شکست های پی در پی را تجربه خواهد کرد. شناخت خود و آگاهی از مفهوم درونی و ذهنی خویش، می تواند فرد را در رویارویی با مشکلات و مسائل زندگی یاری دهد. هر چه بهتر خودتان را بشناسید، بهتر می توانید آنچه را که هستید را بپذیرید و یا تغییر دهید. مهارت خود آگاهی یکی از مهارت های زندگی است، این مهارت به کودک کمک می کند تا بتواند شناخت بیشتری نسبت به خود، خصوصیات، اهداف، نقاط ضعف و قوت، احساسات و هویت خود داشته باشد.

۲)پذیرش خود: من منحصر به فرد هستم
برای رسیدن به این باور باید شایستگی ها و توانمندی های خود را تعیین کرده و نیروی بالقوه خود را شناسایی کنید. یکی از دستاور های مهم زندگی هر فرد رسیدن به خود آگاهی  و عزت نفس است.

آیا با شناخت احساسات در کودکان آشنایی دارید؟

 


فعالیت برای والدین:
یک جعبه زیبا آماده کنید و درون آن عکسی از کودکتان و یک آینه در آن قرار دهید. به کودک بگویید: در این جعبه عکس فردی قرار دارد که بسیار با ارزش است. او در دنیا منحصر به فرد است و کسی شبیه به او دنیا نخواهد آمد. با کلمات کودک را کنجکاو کنید سپس زمانی که عکس خود را در جعبه دید به او یاد آور شوید که کسی در دنیا مانند تو نیست و تو منحصر به فردی.

فعالیت برای والدین:
یک برگه به هر کودک بدهید و از او بخواهید به سؤال ها پاسخ دهد و سپس برگه ها را به دیگران بدهید تا آن را با صدای بلند بخوانند:

رفتار هایی که با آن ها افتخار می کنم
کاری که آن را خیلی خوب انجام می دهم
کارهایی که دوست دارم آن ها را بهتر انجام دهم
یکی از مهربانی های من
چیزی که در خودم بیشتر آن را دوست دارم
زمینه ای که نسبت به سال گذشته در آن پیشرفت کرده ام
۳)اعتماد به نفس و خود آگاهی جسمانی
در مراحل رشد کودک، ابتدا باید او را به یک خودآگاهی جسمانی برسانیم که: من بدنم را دوست دارم. اگر بچه ها بدن خود را بشناسند و یاد بگیرند که این بدن متعلق به  آن ها و ارزشمند است، احساس مثبتی نسبت به بدن و ظاهر خود خواهند داشت. خودآگاهی جسمانی به کودکان کمک می کند تا احساس کمبود نکنند و هیچ کس را زیبا تر و بهتر از خود نبینند.

قوانین:
اگر تعداد کار های خوب کودک برای تشویق کم است، خودتان موقعیت هایی را ایجاد کنید که او بتواند مورد تشویق قرار گیرد. مثال: از کودک بخواهید موبایلتان را به شما بدهد و به خاطر کاری که انجام داده، او را تشویق کنید.
هرگز بدون انجام کار خوب و بی دلیل کودک را تشویق نکنید. کودک متوجه اغراق و تشویق بی دلیل شما می شود.
در تشویق کلامی تنوع داشته باشید و هر بار از کلمات متفاوتی استفاده کنید. گاهی کودک را مورد نوازش قرار دهید و یا او را بغل کرده و ببوسید.
۴)نقش والدین در اعتماد به نفس کودکان
والدین نقشی اساسی در اعتماد به نفس کودکان دارند. آن ها با رفتار های به ظاهر کوچک خود تأثیرات بسیار وسیعی بر کودکان می گذارند. گاهی با یک جمله گاهی  با یک نوع رفتار اعتماد به نفس کودک می تواند به شدت کاهش یا افزایش پیدا کند. کودکان والدین خود را الگو خود قرار می دهند و آن ها رد ذهن خود بزرگی میکنند، زمانی که والدین با رفتار یا گفتار خود آن ها را ناخواسته آزار می دهند، آسیب های جدی ای به آن ها وارد می شود و طبعا اعتماد به نفشان به شدت کاهش می یابد.

۵)تمرین هایی که باید والدین انجام دهند
در جمع های خانوادگی و غیر خانوادگی از کودکتان تعریف کنید
با او بازی کنید و بگذارید زمانی که در کنار شما است احساس خوشحالی و آرامش کند
او را در آغوش بگیرید و مدام بگویید چه میزان اهمیتی برای شما دارد
صفت های با بار معنایی مثبت به فرزندتان نسبت دهید مانند، پسر/دختر باهوش من و یا …
برای کار های خوبی که انجام می دهد تشویقش کنید و برایش کادو بگیرید
همدردی با مشکلات کودک و گفتگو راجع به آن ها
با مشاوره تلفنی آرموو تمام سؤالاتی که در مورد کودک خود دارید را بپرسید و بهترین راهنمایی ها را بگیرید

 


آرموو با کارشناسان و متخصصین خود در حوزه ی مشاوره کودک تلفنی، تیمی را تشکیل داده است، که کار مشاوره را با بهترین کیفیت اجرا کند و به شما ضمانت کامل و اطمینان خاطر خواهد داد که در این مسیر همراه خوبی برای تان باشد و مشکلات و سؤالاتتان  را با دقت بررسی و برای رفع آن، راه حل مناسب ارائه دهد.


منبع:۵ روش کلیدی در تقویت اعتماد به نفس کودکان


برچسب: مشاوره کودک، روانشناسی کودک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۵:۴۱ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)

چه زمانی به مشاوره درسی نیاز داریم؟

شاید تا زمانی که مشکل حادی در روند درسی خود یا فرزندمان به وجود نیاید گمان می کنیم که نیازی به مشاوره نیست و همه مشکلات را خودمان می توانیم حل کنیم. باید گفت همه ی دانش آموزان در طول دوره های تحصیلی خود، یعنی از اول ابتدایی تا دوازدهم متوسطه نیاز به راهنمایی دارند تا بتوانند مشکلات درسی را برای خود هموار تر کنند و انتخاب های درستی، در جهت رشد و پیشرفت شان انجام دهند. مشاوران درسی با ارائه روش های نوین برای رفع مشکلات درسی فرزندان شما باعث تسهیل در مفاهیم و پیشرفت در کلاس های درسی مدرسه شان می شوند.

 


       آیا به مشاوره درسی و رفع اشکال نیاز دارید؟؟؟

مشاوران تلفنی چجوری می تونن مشکلات درسی مارو حل کنن؟

ارائه برنامه ریزی دقیق برای دروس مدرسه
راهنمایی دانش آموزان برای ثبت نام در دوره ها و کلاس های تفریحی و آموزشی
ارائه روش های به روز در نوع یادگیری و خوانش دروس
راهنمایی دانش آموزان برای مدیریت وضعیت درسی شان
تصحیح نوع برخورد والدین با فرزندانشان
تبادل اطلاعات به روز شده راجع به مدارس خاص، بورسه های تحصیلی، شرکت در المپیاد ها و مزایای آن و سایر فرصت هایی که یک دانش آموز می تواند داشته باشد
جلوگیری از افت تحصیلی و نظارت بر روند نمرات و کیفیت فهم مواضیع درسی
راه کاری برای پیدا کردن نقاط ضعف و قدرت دانش آموز در زمینه یادگیری، یادداشت برداری، خلاصه برداری، استرس و اضطراب
برگزاری آزمون های شفاهی برای تفهیم دروس
رفع عقب ماندگی های درسی
ارائه منابع سؤالات امتحانی برای آشنایی دانش آموز با نوع سؤالات
آموزش، نوع ارائه و برنامه ریزی دروس به معلمان تازه کار
استرس شب امتحان!!!

بسیاری از دانش آموزان، زمانی که کتاب های درسی را مرور می کنند متوجه مشکلات خود می شوند و سؤالات زیادی ذهنشان را درگیر می کند. معمولا شب های امتحان استرس زیادی دانش آموزان را فرا می گیرد که معمولا تبعات منفی ای برای آن ها دارد و حتی می تواند باعث اضطراب والدین شان نیز بشود. با پیشرفت های زیادی که در عصر ارتباطات به وجود آمده، تنها با یک تماس با تیم مشاوره درسی و رفع اشکال در کمترین زمان ممکن می توانید برای رفع اشکالات درسی خود اقدام کنید، تمام سؤالات خودرا بپرسید و بهترین راهنمایی ها دریافت کنید. در ۲۴ ساعت شبانه روز و حتی در روز های تعطیل سال می توانید با بهترین مشاوران تحصیلی تماس بگیرید و از آن ها کمک بگیرید. با مشاوره تلفنی می توانید درک درست تری از مشکلات و معضلات تحصیلی فرزند خود پیدا کنید و بعد از آن اقدام به جلسات حضوری کنید.

با مشاوره تلفنی آرموو تمام مشکلات درسی ات رو برطرف کن!!
ما در آرموو هستیم تا یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش کنیم، انگیزه آنان را افزایش دهیم و اعتماد به نفسشان را با روش های خود آموز، تثبیت کنیم تا با کسب موفیقت در دروس، نگرانی و استرس و اضطراب را از دانش آموز و خانواده شان دور کرده و محیطی آرامش بخش را به آنان هدیه دهیم. ما در تلاش خواهیم بود تا در هر زمان و مکان که شما بخواهید از طریق تلفن برای رسیدن به اهداف بلند درسی و آموزشی تان در کنار شما باشیم.

 


منبع: چه زمانی به مشاوره درسی نیاز داریم؟


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۲۴ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

نکاتی که راجع به مشاوره کودک باید بدانیم

مشاوران کودک از دانش و تخصص لازم برای تشخیص، شناسایی، ارزیابی، و درمان طیف گسترده ای از شرایط روان یک کودک اطلاع  دارند و می توانند به رشد اجتماعی، عاطفی و رفتاری آن ها کمک کنند. مشاوره کودک به درمان کودکان خردسالی که دارای آشفتگی و اختلالات روانی هستند و یا رفتار ها و عادات ناشایست پیدا کرده اند، کمک می کند تا بتوانند با رفع این مشکلات به سلامت روحی، روانی و رفتاری برسند. بسیاری از آسیب هایی که کودکان با آن روبه رو هستند از نوع برخورد هایی است که بزرگسالان با آنان دارند. برخی از مشکلات رایج در کودکان شامل: اضطراب، افسردگی، بیش فعالی، عدم تمرکز است که با یک مشاوره کودک می تواند کنترل شود تا مشکلات جدی تری را در دوره بزرگسالی برای فرد به وجود نیاورد.

 


متداول ترین مشکلاتی که مشاوران کودک با آن برخورد دارند:

    غم و اندوه از دست دادن یکی از افراد خانواده، حیوانات خانگی، دوست
    شاهد یک تجربه یا واقعه تلخ بودن(تروما)
    پریشانی و اضطراب ناخواسته
    جابه جایی مدرسه، محله یا شهر
    اعتیاد به مواد مخدر در والدین
    طلاق والدین

 


چه زمانی باید برای مشاوره کودک خود اقدام کنید؟
وقتی کودکی از پریشانی روانی، اجتماعی، عاطفی یا روانی رنج می برد، والدین نمی توانند هیچ کمک مفیدی به او بکنند، اینجا است که استفاده از مشاوره کودک مجرب می تواند مؤثر واقع شود. مشاور کودک می تواند سلامت عمومی و و بهداشت روان فرزندتان را بررسی و برای  بهتر شدن آن اقدام کند. سلامتی جسمی کودکان برای والدین شان مهم ترین مسئله است اما اختلالاتی همچون وسواس، استرس، کمبود اعتماد به نفس، ترس،خشونت و خجالت معمولا از دید آن ها یک امر عادی است که می تواند در گذر زمان درمان شود، باید گفت این نوع اختلالات اگر در کودکی درمان نشوند، هنگام بزرگسالی می تواند تأثیرات بسیار جبران ناپذیری را بر فرد بگذارد.

 


علائم شایع در مورد سلامت روان یا پریشانی روانی کودکان شامل:

    شب ادراری
    کابوس دیدن های مکرر و بی خوابی
    نمرات پایین و افت تحصیلی
    نگرانی و اضطراب های بیش از اندازه
    کناره گیری و انزوای اجتماعی
    کاهش وزن و کمبود اشتها به صورت ناگهانی
    تکرار شستن دست ها و وسواس های رفتاری
    اعتیاد به کامپیوتر و موبایل و بازی های کامپیوتری

 


لزوم استفاده از مشاوره کودک تلفنی
باید گفت این احتمال بسیار زیاد است که کودک هنگام دیدن مشاور ناراحت، مظطرب، یا کمی خجالتی شوند. اما علت آن چیست؟ زیرا کودک شناختی از مشاوره ندارند و این امر ممکن است برای آنان ترسناک به نظر بیاید و کودک ممکن است، مشاور را به چشم پزشکی ببینند و یا روانپزشکی که می خواهد آنان را درمان کند و از این جهت احساس ناخوشایندی در آنان به وجود می آید. با مشاوره تلفنی والدین می توانند رفتار های کودکان را به مشاور بگویند و برای رفع آن مشکل راه حل هایی دریافت کنند تا کودکان خود را مظطرب و پریشان نکنند.

 


نکاتی که راجع به مشاوره کودک باید بدانیم


برچسب: مشاوره کودک، روانشناسی کودک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۳:۲۳ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)

شناخت احساسات در کودکان

کودکان نیز همانند بزرگسالان احساسات پیچیده ای را تجربه می کنند. آنها ناامید، هیجان زده، عصبی، غمگین، وحشت زده، نگران و خجالت زده می شوند. کودکان معمولا برای بیان احساساتشان صحبت نمی کنند در عوض احساسات خود را به روش های دیگر نشان می دهند. کودکان می توانند احساسات خود را از طریق حالات چهره، بدن و بازی هایشان نشان دهند. از لحظه به دنیا آمدن، کودکان شروع به یادگیری مهارت های عاطفی مورد نیاز برای شناسایی، بیان و مدیریت احساسات خود می کنند. آن ها می آموزند که چگونه احساسات خود را بشناسند و روابط خود را شکل دهند. والدین باید به کودکان کمک کنند تا به شناخت درستی از احساساتشان برسند و به آن ها بیاموزند چگونه احساسات خود را به روش های مثبت و سازنده نشان دهند. کودکان در بیان احساسات خود مشکل دارند، زیرا کلمات لازم برای بیان احساسات خود را یاد نگرفته اند.

 


در اینجا چند روش برای کمک به فرزندتان در یادگیری و ابراز احساسات خود آورده ایم:

 


۱) به نشانه های رفتاری فرزندتان دقت کنید

گاهی اوقات تشخیص احساسات واقعی کودکان، کار بسیار دشواری است گاهی با نگاه کردن به زبان بدنشان، گوش دادن به حرف ها مخصوصا زمانی که احساسات خود را بروز می دهند می توان نشانه های درستی از عمق احساسات آن ها به شما داده شود. درک اینکه کودکان چه احساسی دارند و به چه علت این احساسات در آن ها رشد کرده است، می تواند والدین را به درک بهتری از فرزندشان برساند.

 


۲) پشت هر رفتاری یک احساس است
سعی کنید معنی رفتار فرزندتان را درک کنید. شما زمانی می توانید به کودک خود کمک کنید که بدانید چه چیزی علت رفتار او است و چه احساسی پشت این نوع رفتار ها است.

 


۳) احساسات را نام گذاری کنید
به کودک خود کمک کنید تا احساسات خود را یادداشت کند و آن ها را به شما نشان دهد. نامگذاری احساسات اولین قدم برای کمک به کودکان است. این روش به فرزند شما اجازه می دهد واژگان عاطفی اش را توسعه دهد تا بتواند در مورد احساسات خود راحتر صحبت کند.

 


۴) شناسایی احساسات در دیگران

از فرزندتان بخواهید که درباره آنچه ممکن است شخص دیگری راجع به آن ها احساس کند، با شما کفتگو کنند. کارتون یا عکس کتاب یک روش عالی برای بحث در مورد احساسات است و به بچه ها کمک می کند تا احساسات افراد دیگر را از طریق چهره ها تشخیص دهند.

 


۵) الگوی خوبی باشید

کودکان در مورد احساسات و نحوه بیان آن از والدینشان الگو می گیرند. والدین باید الگوی خوبی برای فرزندانشان باشند و با رفتار های خود به کودکان آموزش دهند که چگونه در موقعیت های مختلف با احساسات خود برخورد کنند.

 


۶) آن ها را برای بروز احساساتشان تشویق کنید
زمانی که کودکتان در مورد احساسات خودش صحبت می کند، او را ستایش و تشویق کنید. با این کار شما نه تنها نشان می دهید که بروز احساسات امری عادی است بلکه صحبت کردن درمورد آنها نیز امری واجب است.

فعالیت برای والدین: با نشان دادن عکس های مختلف سعی کنید کودک را با احساسات آشنا کنید و سپس عکس آدم و یا شخصیت های کارتونی مختلف را به کودک نشان دهید و از او سؤال کنید چهره ی هر کدام چه احساسی را نشان دهد؟

فعالیت برای والدین: با نمایش پانتومیم احساسات مختلف را به کودک نشان دهید. کودک باید احساس مورد نظر را حدس بزند. سپس اجازه دهید کودک خودش با پانتومیم، همان احساس را نمایش دهد.

 


نرمال سازی احساسات چیست؟
همه انسان ها احساسات مختلف را تجربه می کنند، گاهی خوشحال و گاهی ناراحت هستند، گاهی خشمگین می شوند و گاهی می ترسند. این احساسات برای ادامه ی زندگی به ما کمک می کنند. برای مثال اگر زمانی که از خیابان رد می شویم، احساس ترس نداشته باشیم، دقت نمی کنیم و ممکن است تصادف کنیم. اگر برای امتحان اضطراب نداشته باشیم، درس نمی خوانیم و موفق نمی شویم. اما گاهی در برخی مواقع میزان تجربه ی این احساسات از حالت عادی خارج شده و در عملکرد ما تأثیر منفی می گذارند. در این موقعیت ها باید یاد بگیریم تا با استفاده از راهکار هایی، شدت آن ها را به حالت عادی نزدیک کنیم. والدین باید به کودکان عادی سازی یک سری از احساسات را با به صورت عملی نشان دهند.

 


شناخت احساسات در کودکان


برچسب: مشاوره کودک، روانشناسی کودک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۲:۲۷ توسط:Armoo موضوع: روانشناسی نظرات (0)