آرموو آرموو .

آرموو

کلاس های جبرانی چه مزایایی دارند؟

در طول سال تحصیلی ممکن است برنامه ریزی معلم برای به پایان رساندن مباحث درسی به خوبی پیش نرود و بخشی از مباحث در پایان سال عقب بماند. در زمینه مشاوره درسی این کلاس ها به منظور ارتقای کیفیت فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان ایجاد می شود.  تعطیلی های اضطراری که معمولا به خاطر نامساعد بودن آب و هوا و حوادث طبیعی به وجود می آید باید به گونه ای جبران شود تا دانش آموز در پایان سال تحصیلی دچار سردرگمی نشود. کلاس های جبرانی به صورت معمول بین ۱ تا ۲ ساعت به طول می انجامند که باید بین روز های شنبه تا چهار شنبه به اجرا در آورده شوند.

 


آیا زمانی که دانش آموزان در تفهیم مباحث درسی خود مشکل دارند نیز باید کلاس های جبرانی برای آن ها برقرار شود؟

کلاس های جبرانی برای تقویت دانش آموزان تشکیل می شود که معمولا توسط مدیران مدرسه و مطابق نظر معلمان تنظیم خواهد شد. دانش آموزان در حل مشکلات درسی شان معمولا به مشکل بر می خورند و طبق نظر معلم باید در کلاس های جبرانی شرکت کنند تا بتوانند به موفقیت تحصیلی برسند.

 


کلاس های جبرانی چه کمکی به دانش آموزان می کند؟

    تفهیم و تعمیق مباحث درسی
    رفع عقب ماندگی های درسی
    ارزیابی دانش آموزان و پیدا کردن نقطه قوت و ضعف آن ها
    بهبود عملکرد دانش آموز
    موفقیت در امتحانات میانترم و آخر سال
کلاس ها جبرانی به صورت تلفنی
دانش آموزان معمولا در طول سال تحصیلی کمتر به مرور و تکرار مباحث درسی خود می پردازند و معمولا شب های امتحان ساعات سختی را می گذرانند که معمولا تبعات منفی را برای آنان در پی دارد. با استفاده از مشاورین درسی و رفع اشکال تلفنی می توان از معلمان با تجربه، سؤالات خود را پرس و جو کنید و مشکلاتتان را در کمترین زمان ممکن برطرف کنید. در کلاس های جبرانی با تلفن، والدین می توانند سؤالات و مباحث مهم و امتحانی را از معلمین مشاور بپرسند تا بتوانند به بهترین نحو فرزندان خود را راهنمایی کنند.

 


کلاس های جبرانی تابستانه

بسیاری از مدارس برای اینکه وقفه چند ماهه تابستان باعث افت تحصیلی و بی انگیزگی دانش آموزان نشود کلاس های جبرانی برگزار می کنند. کلاس های جبرانی برای مرور دروس سال پیش و یا پیش زمینه ای برای دروس سال جدید است تا دانش آموزان در طول ترم با مباحث آشنایی پیدا کنند و بتوانند یک سال تحصیلی موفق را در پیش داشته باشند.

 


کلاس های جبرانی چه مزایایی دارند؟

 


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۲۳ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده