آرموو آرموو .

آرموو

۶ نوع از اختلالات یادگیری و علائمی که باید بدانید

آیا برای شما هم پیش آمده که مباحث درسی را نسبت به بقیه همکلاس های تان دیرتر یاد بگیرید و این موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس تان شود؟ عدم توانایی در گوش دادن دروس کلاس، صحبت کردن و تفهیم مباحث از عواملی است که باعث می شود مواضیع درسی را به خوبی یاد نگیرید و مشکلات درسی متعددی گریبانتان را بگیرد. باید گفت بسیاری از دانش آموزانی که دارای اختلالات یادگیری هستند انزواطلب و ترسو می شوند و این به دلیل آسیب هایی که در دوره های تحصیلی به آن ها وارد می شود. اختلالات یادگیری متأسفانه نه توسط والدین و نه توسط معلمان به خوبی تشخیص داده نمی شود و صفت هایی همچون کند ذهن، احمق، کم هوش به افرادی که دارای این نوع از اختلالات هستند اطلاق می شود. در این بخش از مجله آرموو نگاهی داریم به انواع اختلالات یادگیری که باعث بروز مشکلات درسی می شود:

 


آیا به مشاوره درسی و رفع اشکال نیاز دارید؟؟

 


۱)اختلالات شنوایی(APD)
افرادی که مبتلا به کم شنوایی یا اختلالات APD هستند، تفاوت های ظریف بین اصوات را تشخیص نمی دهند حتی اگر صداها بلند و به اندازه کافی واضح باشند.

۲)اختلال یادگیری دیسلکسیا، دیسکلکولیا، دیسگرافیا
دیسکلکولیا: به افرادی که ناتوانی در درک و شمارش اعداد دارند و یادگیری ریاضی برای آن ها مشکل است.
دیسلکسیا: این افراد در خواندن، درک مطلب، یادآوری و گفتار مشکل دارند.
دیسگرافیا: به افرادی که در نوشتن و مهارت های حرکتی مشکل دارند می گویند. املای ضعیف، خلاصه برداری نکردن از گفته های معلم از علائم این اختلال است.
۳)بیش فعالی(ADHD)
اختلالاتی که موجب از کنترل خارج شدن رفتار، یادگیری و تمرکز فرد می شود. بیش فعالی در پسران بیشتر از دختران است.

۴)دیپراکسیا
این اختلال باعث ایجاد مشکل در حرکت و هماهنگی زبان و گفتار می شود. کندی در سرعت پردازش موضوعات و اضطراب از دیگر علائم این اختلال است.

۵)اختلالات در عملکرد اجرایی
نوعی اختلال که بر فرآیند های برنامه ریزی، سازماندهی و تعیین هدف تأثیر می گذارد.

۶)اختلالات در حافظه
سه نوع حافظه برای یادگیری مهم است. حافظه کاری، حافظه کوتاه مدت، حافظه بلند مدت که در پردازش اطلاعات کلامی و غیر کلامی استفاده می شود. اگر در هر یک از این نوع حافظه ها نقصی به وجود آید امکان ذخیره و بازیابی یک سری اطلاعات مورد نیاز برای انجام کار ها مختل می شود.

علائم افرادی که دارای اختلالات یادگیری هستند؟
در یادآوری مواردی که به او گفته شده ناتوان است
در تفهیم مباحث آموزش داده شده مشکل دارد
از روخوانی در کلاس فرار می کند زیرا جملات را به خوبی نمی تواند هجی کند و یا بسیاری از کلمات را جا می اندازد
در انجام دادن تکالیف اش کند است و یا متمایل به انجام دادن آن ها نیست
در کلاس یا انزوا طلب است و یا واکنش های هیجانی زیادی همچون خشم را از خود بروز می دهد
ضعف در هماهنگی ذهن و دست همچون ناتوانی در انجام امور ورزشی و یا حتی نگه داشتن یک مداد را دارد
هنگامی که معلم از او در کلاس سؤالی می کند از آن طفره می رود و یا در بیان آن جواب مشکل پیدا می کند
ضرورت درمان اختلالات یادگیری
فردی که این اختلالات را دارد گاها تا سنین بالا متوجه این موضوع نمی شود و تصور می کند این یک اختلال ذاتی و ارثی است که با مشاوره بر طرف نمی شود. درک این نکته ضروری است که، ناتوانی در یادگیری می تواند بر زندگی خصوصی و خارج از مدرسه و دانشگاه تأثیرات منفی اش را در پی داشته باشد. مشکلاتی در روابط، خانواده، دوستان و محیط کاری، که هر کدامشان می تواند آسیب های روانی جبران ناپذیری را در بر داشته باشد. افرادی که این نوع اختلالات را دارند احساس می کنند نسبت به بقیه دانش آموزان و هم سن و سالانشان کند ذهن و عقب افتاده اند، به همین خاطر معمولا انزوا طلب و سردرگم هستند.

با مشاوره تلفنی آرموو تمام مشکلات درسی ات رو بر طرف کن!!

ما در آرموو هستیم تا یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش کنیم، انگیزه آنان را افزایش دهیم و اعتماد به نفسشان را با روش های خود آموز ،تثبیت کنیم تا با کسب موفیقت در دروس، نگرانی و استرس و اضطراب را از دانش آموز و خانواده شان دور کرده و محیطی آرامش بخش را به آنان هدیه دهیم. ما در تلاش خواهیم بود تا در هر زمان و مکان که شما بخواهید از طریق تلفن برای رسیدن به اهداف بلند درسی و آموزشی تان در کنار شما باشیم.

 


منبع:۶ نوع از اختلالات یادگیری و علائمی که باید بدانید


برچسب: مشاوره درسی، رفع اشکال درسی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۶:۵۷ توسط:Armoo موضوع: درسی و رفع اشکال نظرات (0)

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده